Horácké divadlo Jihlava [velká scéna]

Šakalí léta

Premiéra: 2.2.2019
Podle povídek Petra Šabacha a filmu Petra Jarchovského a Jana Hřebejka. Dramaturgie: Jaroslav Čermák ml. Scéna: Peter Janků. Kostýmy: Blanka Tesařová. Choreografie: Pavel Strouhal. Režie: Pavel Šimák.
Poslední uvedení: rok 2020.
Jevištní zpracování českého muzikálového filmu. Příběh mladého rebela Bejbyho, který svou láskou k rokenrolu, výstředním chováním a celou svou nekonformní osobností poblázní mladé, pobouří dospělé a rozvíří jinak poklidné společenské dění v socialistické šedi roku 1959...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Horácké divadlo Jihlava
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
75 %
7541000

Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
PavelakK  80 %
(zadáno: 29.2.2020, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Co si budeme povídat, tuhle inscenaci drží nad vodou Bejby Burda, který se pro tu roli narodil a vyniká nejen herectvím, ale i zpěvem a pohybem.
Trochu zklamání pro mě byla zelená scéna a neustále přestavby, to se režijně moc nepovedlo.
Scény u Prokopů jsou dlouhé, ale Škrdla se snaží je držet.
Další kdo zaujal je Soumar, Sobotková a Matěj.
Měl jsem možnost vidět i na Fidlovačce a Horácké divadlo určitě vede, už kvůli tomu, že Burda nejenom zpívá, ale dokonce se při tom hýbe. A co víc? Pořád zní stejně dobře, což takový má Bejby být. Na Fidlovačce to všechno odmaká komparz.
Simonn  90 %
(zadáno: 29.3.2019, počet hodnocení: 21)
přínosný / zajímavý komentář
Hra se vydařila i na prknech Horáckého divadla, ikdyž se o ní nepíše jako o konkurenci z Prahy! Jednoduchá a přitom účelná scéna, stále se něco děje, muzikály Jihlavě svědčí, výkony herců jsou výborné. Nejvíce oceňuji dětského herce Samuela Bartáka, toho to fakt baví, nestydí se, pohybuje se v rytmu rockenrollu, přihrává ostatním a nepřehrává!! Baby Burda si to taky užívá, role ve které exibuje a baví ho to! Slova pana Soumara mrazí a dodávají tu bezmoc padesátých let, protože taková sranda to fakt nebyla! I menší role pionýrek vlastně diblíků potěšily. Hra tak je obohacena scénkami navíc.
Agatha  90 %
(zadáno: 21.3.2019, počet hodnocení: 67)
přínosný / zajímavý komentář
Super herci, skvělá živá kapela, výborná atmosféra, narvané hlediště - prostě divadlo jak má být!
JakubKos  40 %
(zadáno: 23.8.2020, počet hodnocení: 23)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.