Horácké divadlo Jihlava

Rozmarné léto

Premiéra: 10.5.2014. Dramaturgie: Kateřina Jonášová. Scéna: Pavel Kocych. Kostýmy: Irena Fila Wagnerová. Hudební spolupráce: Lubomír Šrubař (s motivy písní Zuzany Navarové). Režie: Kateřina Dušková.
2:35 | Poslední uvedení: červen 2015.


Jevištní adaptace známé novely plné poezie, lásky a kouzel. V liduprázdných říčních lázních na břehu řeky Olše se denně během jednoho léta setkávají tři přátelé: majitel lázní Antonín Důra, major ve výslužbě Hugo a sečtělý abbé Roch. Počasí je nestálé, většinou poprchává... Rozruch nejen do jejich životů, ale i do života celého městečka pak vnese příchod potulného kouzelníka Arnoštka a především jeho půvabné schovanky Anny...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Horácké divadlo Jihlava
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
60 %
6051000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 50 %
Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Lukáš Dubský 50 %
(zadáno: 27.3.2015, počet hodnocení: 829)
přínosný / zajímavý komentář
(+2)
Vančurovo Rozmarné léto není právě nejlehčí látkou ke zdivadelnění a v Jihlavě se specifickou atmosféru novely na jeviště příliš dostat nepodařilo. Je tu vidět jistá snaha o aktualizaci, která je ovšem nedůsledná. Rámování postavou samotného autora také nepřináší žádný výrazný posun. Zajímavým nápadem se zdá propojení textu s písněmi Z.Navarové, jejich interpretace J.Kunderou je ovšem velmi problematická. Asi nejpovedenější jsou akrobatické výstupy J.Škrdly a V.Čapkové, které výrazně přesahují klasické činoherní umění.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Kritik Václav 60 %
(zadáno: 12.4.2015, počet hodnocení: 23)
přínosný / zajímavý komentář
Náročná hra pana Vančury. Úžasné byly akrobatické výkony pana Škrdly a nádherné Vladimíry Čapkové i kouzla kouzelníka Arnoštka byly hezky ztvárněné. Příjemným překvapením bylo to, že inscenace byla doplněna hudbou paní Navarové, kterou hezky zazpíval pan Kundera.
Falos 60 %
(zadáno: 20.2.2015, počet hodnocení: 189)
přínosný / zajímavý komentář
skvelej jakub srkdla
Vlatyes 80 %
(zadáno: 31.7.2014, počet hodnocení: 51)
přínosný / zajímavý komentář
Poetické představení stejně jako Vančurův text. Dechberoucí akrobatické výkony, slušné výkony herců, kteří si s vančurovským jazykem dobře poradili a k tomu zajímavé propojení s písněmi Zuzany Navarrové. Sice jejich interpretace Josefem Kunderou byla chvílemi trochu patetická a přece jen ty písně více "sluší" ženským hlasům, ale i tak zajímavé spojení. Celkově zdařilá inscenace.
Agatha 60 %
(zadáno: 9.4.2015, počet hodnocení: 66)
Jarin 40 %
(zadáno: 11.5.2014, počet hodnocení: 140)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.