Horácké divadlo Jihlava [velká scéna]

Svatý Václav

Premiéra: 20.10.2018
Dramaturgie: Martin Kubran, Barbora Jandová. Scéna: Tom Ciller. Kostýmy: Katarína Holková. Hudba: Matúš Kobolka. Pohybová spolupráce: Tomáš Rychetský, Denisa Musilová. Režie: Rastislav Ballek.
Poslední uvedení: květen 2019.
Pohled na téma „svatý Václav“ očima současníka a z mnoha různých úhlů.


inscenace již byla stažena z repertoáru

Horácké divadlo Jihlava
Hodnocení inscenace
Redakce
40 %
Uživatelé
50 %
5051000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 40 %

Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  40 %
8.1.2019 | 1008 hodnocení
+ souhlasím
45%. Hra nevyniká dějovostí, její forma je často spíše esejistická. Autorka předestírá obtížné hledání národní identity a relativizuje ikonu české státnosti, za kterou je svatý Václav považován. Největší slabinou Lagronové hry je, že postavám lze jen těžko uvěřit jejich vnitřní motivace. Text je totiž vystavěn na tezovitých promluvách, které mají ambici sdělit něco o povaze českého národa, málokdy ovšem něco říkají o postavách samotných. Následkem toho se v devádesátiminutové inscenaci objevuje až překvapivě velké množství hluchých míst. Herecky zaujmou hlavně Z.Stejskal a A.Palatínusová.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
LuPa  10 %
5.1.2019 | 4 hodnocení
+ souhlasím
Jiz treti sezonu premyslim, zda prodluzovat predplatne. Nevim, jestli je to zmenou vedeni, ale vyber her je rok od roku horsi. Hra snu, Buh je zena a dnes Svaty Vaclav? V prvnich uvedenych her jsem videla aspon dej ci ideu, ale v tomto kousku? Nepotrebuji klasiku, nepotrebuji ani komedie, ale chci vedet, o cem hra vubec je. Nepotrebuji smesici niceho, chci vedet, co se to na jevisti vlastne deje. Zatleskano za praci hercu, ze musi v necem takovem hrat.
Murko  30 %
28.11.2018 | 4 hodnocení
+ souhlasím
Poslední kapka, která povede k tomu, že zruším předplatné. Litují herce, kteří v tom musí hrát...
Divaky  90 %
1.11.2018 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Jako divák jsem byl po dlouhé době opět v Horáckém divadle, a musím poděkovat všem tvůrcům za hlubokou a koncentrovanou práci a za zážitek z ní! Beru to také jako pozvání na další vaše tituly, díky
JakubKos  30 %
23.8.2020 | 23 hodnocení
Alegria  90 %
16.1.2019 | 6 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.