Studio Marta

Poprask na laguně

Premiéra: 5.9.2019. Překlad: Jaroslav Pokorný. Dramaturgie: Václav Cejpek. Výprava: Klára Vincourová. Hudební spolupráce: Petr Svozílek. Režie: Aleš Bergman.


Populární Goldoniho komedie. Tři holky a tři kluci vytvářejí tři milenecké páry. Pojí je vzájemné sympatie, obdiv, láska. Nic však není na světě stálého – stačí maličkost a je po sympatiích i po lásce. A jak byli předtím do sebe zamilovaní, teď zuří, jsou tvrdohlaví, neschopni slyšet argumenty nebo odpustit – a strhnou kvůli zlomyslným drbům pořádný poprask...
Studio Marta
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
57 %
5731000
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Layer 20 %
(zadáno: 11.11.2019, počet hodnocení: 32)
přínosný / zajímavý komentář
Tato dnes aktuální inscenace je bohužel velmi špatně podána. Gegy nemohou fungovat, pokud se část ansámblu snaží o výraznou, až dell'arteovskou stylizaci a druhá, hlavně dívčí část, podstatu Goldoniho hry zcela přehlíží. Ukřičené, afektované a podle reakcí v sále i pocitu, který čiší z herců naprosto nefunkční interpetace.
Výborný Daniel Gajdoš jako Patron Vicenzo.
Jinak velké zklamání...
Eva123 60 %
(zadáno: 6.11.2019, počet hodnocení: 125)
přínosný / zajímavý komentář
V roce 1980 se mi jamácký Poprask na laguně strašně líbil, tak jsem byla zvědavá, jaký bude tento, ale tak pěkný jako v roce 1980 nebyl. Mladí herci hráli stylizovaně a v nadsázce, což mi připadalo zbytečné, ale prokázali značný mimický a pohybový talent. Nejvíce mě zaujal Johnny Horák v roli patrona Fortunata a Eliška Brumovská v roli jeho šestnáctileté švagrové Checcy.
Mateo 90 %
(zadáno: 11.9.2019, počet hodnocení: 87)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.