Studio Marta

Tajbele a její démon

Premiéra: 29.11.2015
Překlad povídky: Antonín Přidal. Dramaturgie: Markéta Špetíková. Výprava: Stella Šonková. Režie: Ján Tomandl.
Poslední uvedení: rok 2016.
Dramatizace slavné povídky o tajemství a otázce lidské identity. Za Tajbele, kterou opustil manžel, chodívá noc co noc její odmítnutý nápadník Alchonon, chudý pomocný učitel. Anebo jinak: Tajbele, uchvácenou knihami o nadpřirozených silách, po nocích navštěvuje nesmrtelný démon...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Studio Marta
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
64 %
6451000
Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Cindy.92  80 %
18.5.2016 | 314 hodnocení
+ souhlasím
Skvělé výkony všech hlavních představitelů! I přes již zmíněné (nepatrné) nedostatky (A. Mašurovi bylo hůře rozumět a intimní scény mohly být lépe nasvíceny) je inscenace dotažená až do konce a 90 minut vám uteče jako nic. Škoda, že se jednalo o derniéru, tuto inscenaci totiž stálo za to vidět.
Eva123  60 %
20.1.2016 | 152 hodnocení
+ souhlasím
Jednalo se o poetickou romantickou komedii, i když se zřejmě mělo jednat o tragikomedii. Začátek hry se odvíjel v nadsázce a potom jsem měla ten pocit, že režisér nechal mladé herce aby ukázali co nejlépe umí, Adam Mašura coby Alchonon ukazoval jak je pohyblivý, Kristýna Hulcová v roli Tajbele ukazovala neustále svůj úsměv (myslím, že i smutek se dá vyjádřit úsměvem, ale jednotlivé polohy je třeba více rozlišovat), Tereza Slámová se našla v roli komické naivky s dvěma copy a červenými tvářemi, ...; ale jestli začátek byl vlastně konec, tak to skončilo tím že byli všichni mrtví? I Tajbele?
Pavel Frank  40 %
21.2.2016 | 2 hodnocení
+ souhlasím
Přišlo mi to místy křečovite. Seděl jsem v zadu, tak jsem měl problém občas herce slyšet, zejména představitele Alchonona A.Mašury. Jinak bylo představení takové mdle. Bez hlubšího sdělení. Intimní scény byly na muj vkus nedosvíceny... Nedá se však upřít nadšení mladých herců, zejména mě z celého představení nejvíce zaujala T.Slámová v komické figurce Rivky.
Paya888  80 %
4.6.2016 | 309 hodnocení
Galdve  60 %
19.1.2016 | 53 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.