Jihočeské divadlo Č. Budějovice [Otáčivé hlediště Český Krumlov]

Král duchů a Třeštil aneb Jak zkrotit nelidu

Premiéra: 6.6.2013 | 1:50x
Romanticko-komická pohádka, plná záměn, zázraků, hudby a divadelní poezie. Dvojnická komedie, kouzelná hra se zpěvy. Příběh o tajemném Alpském králi a zázračném napravení jednoho nelidy.
D10+  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Jihočeské divadlo Č. Budějovice
Hodnocení inscenace
Redakce
40 %
Uživatelé
55 %
5521000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 40 %
Pavel Širmer 40 %
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  40 %
12.6.2013 | 3032 hodnocení
+ souhlasím
45% Režisér se soustředil na spoustu vedlejších detailů, jež by možná ozvláštnily inscenaci v kamenném divadle, na otáčku je ale nutné postupovat trochu odlišným způsobem. B. Rychlík se se svým týmem rozhodl nespoléhat na text, a tak děj zasadil do v současné době na českých jevištích nadužívaného principu divadla na divadle, což nebylo šťastné řešení. Zkrátka přišel prostor zámecké zahrady, což vnímám jako zásadní nedostatek inscenace. Režisér také zatím nemá cit pro práci s točnou, několikrát ji nechal "rozjet" zcela bezdůvodně. Herecký soubor ze zvolené koncepce vychází s "čistým štítem".
Pavel Širmer  40 %
10.6.2013 | 2036 hodnocení
+ souhlasím
Žánrově obtížně zařaditelná hra z éry vídeňského lidového divadla stojí za pozornost i dnes, je však třeba pečlivě promyslet realizaci. Tvůrčí tým s režisérem B. Rychlíkem v čele se vydal cestou parodie, což má v textu oporu jen v menšině prvků, hra se tomuto výkladu částečně příčí. Zvolená stylizace nebyla příliš vhodná zvlášť pro specifický prostor OH, vybízející spíše k posílení nadpřirozených motivů. Dramaturgicko-režijní výklad celkově selhal. S přidanou rovinou divadla na divadle se pracovalo problematicky. Výprava obstojná, hudební složka slabší. Herecký soubor v rámci možností obstál.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Síma  60 %
12.6.2013 | 116 hodnocení
+ souhlasím
Hra není dobrá,ale představení je milé a pohodové.Krásné kostýmy.Výborný T.Drápela,R.Nevěčný.Z malých rolí zaujmou D.Bambasová,M.Hruška a T.Kupcová.
V.morava  50 %
7.6.2013 | 578 hodnocení
+ souhlasím
1)věřím, že díky počasí nebylo možné pořádně zkoušet na točně a že inscenaci ještě čeká dodělání.
2)přes veškeré věci, které nevycházeli se mi koncept vcelku líbí
-venkovní divadlo si žádá větší stylizace, což zde, do krásných zahrad a k zámečku vlastně zapadá. Jakási barokní podívaná, by se dalo říci. Ovšem opět nedodělaná (viz. výše). Herecky vcelku zvládnuté, až na přespříliš afektovanou T. Brannu.
Zasazení do divadla na divadle může být, ale hlavně to dozkoušet.
Jinak stylizace výpravy a hereckých kreací zapadá. Hudba, až na nějaké pěvecké texty také může být.
Dozkoušet a je to!

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.