Kolonie, z.s.

Jezero

Premiéra: 30.11.2019. Dramaturgie: Anita Krausová, Lucie Ferenzová. Výprava: Andrijana Trpković, Tomáš Bukáček. Hudba: Markéta Dvořáková-Ptáčníková. Režie: Lucie Ferenzová.
Koprodukční inscenace Kolonie, z.s., A studia Rubín a Divadla X10.
1:30x


Klučičí iniciační cesta pod hladinu, žánrově mezi mýtem a mafiánským filmem, podle stejnojmenného oceňovaného románu. Nami žije s bábou a dědkem celý život v Borosu, koupe se v jezeře, co pomalu vysychá a v mlhavých vzpomínkách vidí svojí matku, kterou touží poznat. Pak se dědek ztratí v bouři, bábu pošlou na jezero a Nami potká Zazu. A pak se vydá do hlavního města, aby poznal, co všechno je na druhém břehu...
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
90 %
9011000
Hodnocení redakce
Iva Bryndová 70 %
Lukáš Holubec 70 % Tip Lukáš Holubec
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Iva Bryndová 70 %
(zadáno: 6.3.2020, počet hodnocení: 273)
přínosný / zajímavý komentář
65% Velmi vizuálně působivá inscenace (první okouzlení přináší už v úvodu efektní scénou i výrazným světelným designem), v níž místy forma vítězí nad obsahem. Platí to zejména pro případ vnucené (ne)přestávky, v jejímž rámci se diváci společně s herci stěhují na bar a zase zpět. I tak nicméně přináší zajímavý příběh a vedle něj i výrazné herecké výkony.
Lukáš Holubec 70 % Tip Lukáš Holubec
(zadáno: 2.1.2020, počet hodnocení: 656)
přínosný / zajímavý komentář
--- Cesta od jezera k jezeru --- (více v článku na blogu)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Paroxizmus 90 %
(zadáno: 23.2.2020, počet hodnocení: 1)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.