Losers Cirque Company

Žena, růže, píseň, kost

Premiéra: 1.12.2022 | 0:50x
Výprava: Lucie Červíková. Hudební spolupráce: David Borovička. Choreografie: Jindřich Panský. Režie: Jaroslav Wertig.
Pohybová inscenace zabývající se rolí ženy, jejím postavení a jejím očekáváním, které se snad ještě nikdy v dějinách neproměňovalo s takovou razancí v tak globálním rozsahu jako nyní. Není jednoduché najít v současném světě svou životní cestu, své pevné místo. Není jednoduché uspořádat si vztahy. Tradiční vzorce se hroutí a společenské modely pozbývají platnost. Každá generace zjišťuje, že zkušenosti těch předešlých pozbyly platnost, a že je nutné adaptovat se na nové situace novými přístupy. Budovat si svoje vlastní hodnotové žebříčky, rozhodovat se podle svých vlastních kritérií. Je nutné stanovovat si vlastní pravidla. Obzvlášť, když jste žena...
D10+  
Losers Cirque Company
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
-
Hodnocení redakce
Iva Bryndová 50 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení

Volby

Hodnocení (1)

HODNOCENÍ REDAKCE
Iva Bryndová  50 %
30.12.2022 | 399 hodnocení
+ souhlasím
Čtyři obrazy ilustrující různé role, úlohy a postavení ženy (snad) inspirované čtyřmi vzory ženského rodu v české gramatice působí lépe jako nápad na papíře, než na jevišti, kde jsou od sebe výrazně oddělené a s výjimkou ženy v hlavní roli je nespojuje v podstatě nic. První z nich (o Fridě Kahlo) výrazně zaujme po taneční stránce, po níž je nejlepší z celé inscenace, nejvýraznější scénicky je pak druhá část (o babičce). Škoda slabších dalších dvou částí i slabého propojení do kompaktního dramatického celku.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.