MeetFactory

You Happy Me Happy

Premiéra: 8.10.2012 | 2:00
Podle románu Michela Houellebecqa „Platforma“. Dramaturgie a texty písní: Jan Tošovský. Scéna: Nikola Tempír. Kostýmy: Anna Forstová. Hudba: Richard Wagner, Johann Sebastian Bach, Do Shaska!, Alfred Schnittke. Hudební spolupráce: Dušan Navařík. Režie: Lucie Málková.
Poslední uvedení: květen 2013 (na domovské scéně), podzim 2013 (na zájezdě).
Příběh inspirovaný známým románem, který vypráví o touze po doteku, něze a blízkosti, za které je jednodušší platit, než je hledat, a rychlejší za nimi cestovat přes půl světa, než na ně čekat. Michel je čtyřicetiletý ministerský úředník, vyhořelý, citově vyprahlý a osamělý. Jeho jedinou radostí je občasná návštěva peep-show nebo bordelu. Když nečekaně zdědí slušnou sumu peněz, rozhodne se opustit zaměstnání a vydat se na cestu... kam jinam než do Thajska? Ale tam se setká s něčím, co už ze svého života dávno vypudil - s láskou...
14!  

inscenace již byla stažena z repertoáru

MeetFactory
Hodnocení inscenace
Redakce
67 %
Uživatelé
-
Hodnocení redakce
Jiří Koula 70 %
Pavel Širmer 60 %
Veronika Boušová 70 %
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Koula  70 %
26.8.2013 | 1600 hodnocení
+ souhlasím
Inscenace výborně ilustruje vztah "vyspělých" a "méně vyspělých" zemí a jejich obyvatel, tam, kde přirozené potřeby není Západ schopen uspokojit vlastními silami, otevírá se prostor pro redukci, kvantifikaci a byznys. Kdo je ale nakonec vítězem? A kdo je alespoň "happy"?
Pavel Širmer  60 %
12.2.2013 | 1939 hodnocení
+ souhlasím
Velmi zajímavé a dobré téma, převzaté z Houellebecqova románu, se tvůrčímu týmu z rukou nevymklo, ale jeho přenesení do inscenace se mi nejevilo zcela přesvědčivé. Přestože dílčí nápady a režijní postupy nebyly používány samoúčelně, celek působil poněkud nesourodě. Činoherní složku doplňovaly pohybové a zpívané pasáže, ale jednotlivé složky vzájemně nekorespondovaly. I tak se však našla řada zajímavých okamžiků a navíc jeden dějový zvrat (který se nesluší prozrazovat) může vzít doslova dech! S prací herců jsem byl spokojen, případné drobné výhrady bych adresoval spíše k režijní koncepci.
Veronika Boušová  70 %
6.1.2013 | 277 hodnocení
+ souhlasím
75% Václav Vašák, Gabriela Mikulková a Miloslav König jsou tři zajímavé herecké osobnosti a vidět je společně na komorní scéně potěší už samo o sobě. Atmosféra inscenace v moderním stylu odpovídá Houellebecqovu románu. Opravdovost nahrazuje kýč, city neosobní sex, rodinu kariéra a všemu vládnou peníze. A ve chvíli, kdy už toho máte dost, má svět dost i vás.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.