Moravské divadlo Olomouc

Amadeus

Premiéra: 23.1.2015. Překlad: Martin Hilský. Dramaturgie: Markéta Machačíková. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Tomáš Kypta. Hudební spolupráce: Lubomíra Hellová. Režie: Michael Tarant.
Poslední uvedení: únor 2017.


Hra proslavená filmem Miloše Formana. Fiktivní příběh soupeření skladatelů Antonia Salieriho a Wolfganga Amadea Mozarta u vídeňského dvora. Legenda o tom, že talent je boží dar a člověk musí mít i štěstí, aby měl úspěch, a že s úspěchem přicházejí nepřátelé a mohou to být lidé, kteří by si to štěstí možná zasloužili víc...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Moravské divadlo Olomouc
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
74 %
7451000
Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Zdarda 70 %
(zadáno: 4.11.2015, počet hodnocení: 76)
přínosný / zajímavý komentář
Režijně se jedná opět o typický "tarantovský" patetický styl, na který buď přistoupíte, nebo se vám líbit nebude. Docela zamrzí, že je inscenace téměř totožná s Amadeem v Pardubicích (také v režii Taranta). V činoherní inscenaci Tarant využívá živou hudbu a zazní i pár tónů z opery. Vojtěch Lipina je v roli Mozarta přesvědčivý, ostatní herci docela vkusně vystihují své role, jen Josef Vrána v alternaci Salieriho až moc tlačí na pilu a někdy nepůsobí přirozeně. Docela dobře řešenou scénu s pianem coby víceúčelovým prvkem doplňují krásné historické kostýmy a všudypřítomná Mozartova hudba.
Ba-jo 80 %
(zadáno: 26.10.2015, počet hodnocení: 212)
přínosný / zajímavý komentář
Viděl jsem představení s P. Kubesem jako Sallierim který byl v této roli excelentní. Rovněž Mozart v podání V. Lipiny byl vynikající a i celkově se představení vydařilo a je ozdobou a možná i tím nejlepším co může momentálně Moravské divadlo v Olomouci nabídnout!
Kritik Václav 80 %
(zadáno: 24.2.2019, počet hodnocení: 23)
Dvopet 70 %
(zadáno: 2.1.2016, počet hodnocení: 104)
Paya888 70 %
(zadáno: 14.2.2015, počet hodnocení: 273)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.