Národní divadlo Brno [Divadlo Reduta]

Brněnské pověsti

Premiéra: 14.6.2014. Dramaturgie: Ilona Smejkalová. Výprava: Michal Hejmovský. Hudba: Karel Heřman. Úprava a režie: Roman Groszmann.
1:10x


Rodinná inscenace o záhadách města Brna a jeho dějinách. Za deštivého odpoledne se v jednom přívětivém brněnském hostinci setkávají tři pocestní, kteří si pro ukrácení svého čekání na lepší počasí vyprávějí pověsti o Brně. Proč se vlastně město nazývá Brno? Proč obyvatele Líšně kdysi ohrožoval strašlivý drak? Dokázal kdysi jeden šikovný truhlář během jediného dne vyrobit kolo a dopravit je z jihomoravské Lednice až do Brna? A jedním z vypravěčů je také vysloužilý čert...
D6+
Národní divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
73 %
7331000
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Rampepurda 100 %
(zadáno: 2.3.2020, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Představení jsem navštívila s dětmi a skvěle jsme se bavili. Zejména čert v podání Pavla Doucka byl skvělá postava. Trousil vtípky i pro rodiče a vzhledem ke 120. repríze se domnívám že i ostatní herci lehce improvizovali s humorem. Velmi poučné a vtipné představení pro všechny generace.
Děkujeme za příjemný kulturní zážitek.
Divnovlaska 70 %
(zadáno: 19.1.2018, počet hodnocení: 7)
Bez 50 %
(zadáno: 30.5.2017, počet hodnocení: 74)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.