Slovácké divadlo Uherské Hradiště [hlavní scéna]

Bez roucha aneb Sardinky, sardinky!

Premiéra: 6.2.2016
Překlad: Jaroslav Kořán. Úprava: Šimon Dominik, Ondřej Novák. Dramaturgie: Markéta Špetíková. Scéna: Karel Čapek. Kostýmy: Petra Krčmářová. Režie: Šimon Dominik.
Poslední uvedení: prosinec 2017.
Populární komedie z divadelního prostředí, která obrací optiku a ukazuje, co se při zkoušení a reprízování divadelní inscenace děje za scénou. Hrát divadlo je v podstatě řehole. Při každém nástupu na jeviště je třeba trefit ty správné dveře nebo přinejmenším nezaspat v šatně. Herec by si měl pamatovat, ve které scéně je třeba odejít z jeviště s novinami a talíř sardinek nechat na stolku, a kdy je to zase naopak. Všechno navíc komplikují zmatení herečtí kolegové, komandující cholerický režisér, hroutící se dekorace i soukromé životy. Naplnit představy režiséra je někdy zkrátka nad lidské síly a dovést inscenaci k premiéře, reprízu k začátku a derniéru ke konci se někdy může rovnat malému zázraku...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Slovácké divadlo Uherské Hradiště
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
52 %
5261000
Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Pet  40 %
5.5.2017 | 24 hodnocení
+ souhlasím
Mohlo to být dobré jako 1+2=6, kdyby to někdo dotáhl až úplně do konce. :( Dívalo se na to pěkně, velmi náročná synchronizace, ale když se u komedie nesmějete, je někde chyba.
Cechoslovak  50 %
3.11.2016 | 88 hodnocení
+ souhlasím
Již několikátá komedie SD za sebou, která přinesla spíše rozpaky než nadšení. Hra samotná je výborná a originální a dává velké možnosti. Herci ale nenechávají diváka, aby tu nápaditost ocenil, vše je tu přebito křečovitým přehráváním, zvláště u ženských rolí. Proč je režisér do něčeho takového tlačí? Bezpochyby náročné časování replik a neuvěřitelnou práci s rekvizitami přitom zvládli velmi dobře. Škoda.
Fedorocko  60 %
30.5.2016 | 689 hodnocení
+ souhlasím
Poněkud ztřeštěná komedie,která nejvíce pobavila ve druhém dějství. Po první části byly naše dojmy rozpačié, ale již zmíněná druhá část byla výborná a ta třetí už nic nevylepšila,ale ani moc nepokazila. Josef Kubáník jednoznačně nejlepší.
MartyCZE  50 %
4.5.2019 | 34 hodnocení
Leiurus  50 %
14.1.2019 | 36 hodnocení
Jaru66  60 %
11.12.2016 | 6 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.