Slovácké divadlo Uherské Hradiště [hlavní scéna]

Elfriede Jelinek

Bambiland

Premiéra: 17.4.2010. Překlad: Zuzana Augustová. Dramaturgie: Iva Šulajová. Scéna: Radomír Otýpka. Kostýmy: Eva Jiřikovská. Hudba a texty písní: Ivan Acher. Režie: Jiří Honzírek.
1:35x | Poslední uvedení: leden 2011.


„Scénická show aneb Divadlo svědomí.“ Česká premiéra hry kontroverzní rakouské autorky, která podrobuje terči své kritiky současnou mediální popularitu válečných rozbrojů, kdy se každý z nás díky televizním přenosům stává přímým účastníkem války, chce být (pohodlně usazený v křesle) na straně vítězů a poté se klidně oddá reklamě...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Slovácké divadlo Uherské Hradiště
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
63 %
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Mrav 90 %
(zadáno: 16.2.2011, počet hodnocení: 45)
přínosný / zajímavý komentář
Tak jak jsem od toho moc nečekal (jezdíme s předplatným), tak jsem byl neuvěřitelně příjemně překvapený. Celková myšlenka mi sedla.. a na tom podání jsem jenom visel. I vtipné vložky povedené, jen škoda že jsme byli na derniéře.. a jak to ze začátku bylo všechno v náznacích a člověk si musel hodně domýšlet, ke konci se o všem mluvilo otevřeně, což mě tolik nebralo, ale pořád - perfektní!
Lampička 70 %
(počet hodnocení: 27)
Josef 30 %
(počet hodnocení: 158)
přínosný / zajímavý komentář
Jelinekové text je příliš hloupý, než aby z něj sebenamakanější divadelník něco vyždímal. Taková lenost, kvůli které není ochotná rozvést jediný nápad, jedinou myšlenku, jediný postřeh, je odpudivá.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.