Slovácké divadlo Uherské Hradiště [hlavní scéna]

Alenka v kraji divů a za zrcadlem

Premiéra: 20.6.2015 | 2:25
Překlad knih: Aloys Skoumal, Hana Skoumalová. Dramaturgie: Iva Šulajová. Výprava: Eva Jiřikovská. Hudba: Richard Dvořák. Režie: Jan Antonín Pitínský.
Poslední uvedení: březen 2016.
Adaptace světoznámých knih o Alence, které prosluly tím, že nejsou vyprávěny jako pohádky pro děti, ale jako skutečné události, vedené s odvahou k přehánění a vykazující sklon k „dětskému realismu“ – prostoru mezi „realitou“ a neskutečnem dospělých...
D6+  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Slovácké divadlo Uherské Hradiště
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
20 %
2031000
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
B.K1  0 %
7.11.2016 | 35 hodnocení
+ souhlasím
Po první polovině jsme raději odešli.
Idego  0 %
13.9.2015 | 45 hodnocení
+ souhlasím
Ano, Alenka má být nonsens, ale ne takový, aby se člověk musel před divadlem sjet trávou stejně jako Carol, když to psal. Tahle adaptace je jedna obrovská ujetost bez hlavy a paty. Hlavní představitelka Kocábová navíc zapomíná text a má jednu jedinou hereckou polohu, která po deseti minutách začne lézt silně na nervy. První polovinu jsme přetrpěli, do druhé jsme šli s tím, že se to třeba zlomí. Když jsem v situaci, kdy už bylo úplně jedno, jestli vnímám či nevnímám, co postavy říkají, začal blaženě usínat, moje společnost už trpěla natolik, že jsme se chvíli na to natvrdo zvedli a odešli.
Pet  60 %
5.5.2017 | 24 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.