Slovácké divadlo Uherské Hradiště [hlavní scéna]

Les

Premiéra: 23.3.2019. Překlad: Alena Morávková. Úprava: Roman Groszmann, Iva Šulajová. Dramaturgie: Iva Šulajová. Výprava: Michal Hejmovský. Hudba: Richard Mlynář. Režie: Roman Groszmann.


Hořká komedie významného ruského dramatika, který skrze příběh pokrytecké statkářky prodávající po kouskách les kolem svého panství „vysadil“ les, či spíše neproniknutelnou houštinu, lidských vztahů rostoucích ve společnosti založené pouze na „hraní rolí“, přetvářce a falši. Statkářka Gurmyžská, její přátelé a podřízení či mladý nápadník její schovanky, toužící však pouze po finančních výhodách kynoucích ze statkářčiny náklonnosti, splynuli s hraním svých rolí natolik, že tyto zcela pohltily jejich vlastní Já. Naproti tomu přivádí autor na scénu profesionální „hráče“, herce z povolání, kteří naopak do svých divadelních rolí promítají svou ryzí osobnost, a jimž je také dáno pokřivené hraní rolí druhých bezpečně a nesmlouvavě odhalit...
Slovácké divadlo Uherské Hradiště
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
42 %
4251000
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Cechoslovak 60 %
(zadáno: 2.3.2020, počet hodnocení: 72)
přínosný / zajímavý komentář
Hluboký text je přece jen z 19. století a snaha o aktualizaci tu nevyznívá příliš přesvědčivě. Ostře se tu střídá poloha groteskní s až nesnesitelně patetickou. Právě to vážné se tu moc nedaří a hlavně představitelé mladých postav jako by nevěděli, co mají hrát. Naštěstí je aspoň místy čemu se zasmát. Aktuálně a přesvědčivě působí scéna, ve které Jiří Hejcman obhajuje hereckou profesi. Celkově ale trochu nevyužitá šance.
Tristan 30 %
(zadáno: 24.11.2019, počet hodnocení: 45)
Gardan 40 %
(zadáno: 23.9.2019, počet hodnocení: 38)
LilianaVess 30 %
(zadáno: 23.9.2019, počet hodnocení: 85)
Terazky 50 %
(zadáno: 9.6.2019, počet hodnocení: 43)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.