Slovácké divadlo Uherské Hradiště [hlavní scéna]

Láska, vzdor a smrt

Premiéra: 4.11.2023
Podle antologie lidové poezie „Láska a smrt“, sestavené Františkem Halasem a Vladimírem Holanem. Dramaturgie: Miro Dacho. Scéna: Juraj Poliak. Kostýmy: Katarína Holková. Hudební nastudování: Josef Fojta, Petr Svozílek. Režie: Lukáš Brutovský.
Jevištní montáž E. F. Buriana. Napínavý milostný příběh provedený formou „syntetického divadla“, sdružujícího hudební, pohybovou, hereckou i výtvarnou složku. Lidová hra se zpěvy a tanci tvoří tematický oblouk od odvěké touhy mladých lidí všech dob po lásce, přes vzdor jako výraz hrdosti člověka před pokořením, až k odvážnému dialogu se smrtí jako se spravedlivým zrcadlem lidského svědomí...
Slovácké divadlo Uherské Hradiště
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
60 %
6011000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (2)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  60 %
17.1.2024 | 1115 hodnocení
+ souhlasím
Vizuálně působivá inscenace. Voiceband zní v podání herců SD dobře, má správný rytmus a je podán se stylovou čistotou. Lyrický text je ale trochu utopen v mimoběžné jevištní akci, která tematizuje stárnutí a smrt. Dva neherci jsou vlásenkářkami po celou dobu představení obřadně líčeni, zároveň je snímá kamera a detaily obličejů jsou k vidění na velkoplošné obrazovce, do toho jsou na plátno promítána vědecká fakta o smrti a rozkladu lidského těla. Zhruba v polovině představení jsem se přistihl, že text tvořený lidovou poezií téměř neposlouchám, začal jsem ho vnímat někde na pozadí asi jako scénickou hudbu.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Diletantvdivadle  60 %
14.1.2024 | 11 hodnocení
+ souhlasím
Provedení ve formě voicebandu. Bylo to pěkné, krásně provedené. Z pohledu diváka však nesmírně statické a náročné na udržení pozornosti.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.