Slovácké divadlo Uherské Hradiště [malá scéna]

Táta

Premiéra: 30.1.2016
Překlad: Michal Zahálka. Dramaturgie: Miroslav Ondra. Výprava: Sylva Marková. Hudba: Vojtěch Dlask. Režie: Tomáš Pavčík.
Poslední uvedení: květen 2017.
Místy jímavá, místy krutě vtipná černá komedie mladého francouzského dramatika. André je bývalý tanečník a žije se svou dcerou Annou a jejím manželem Antoinem. Anebo býval inženýr, jehož dcera Anna se odstěhovala do Londýna za novým přítelem Pierrem? Proč má uprostřed odpoledne pyžamo? Kam se poděly jeho hodinky? A co dělá v jeho kuchyni ten cizí člověk s kuřetem? Touží po klidném životě, ale najednou už nic nějak nedává smysl...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Slovácké divadlo Uherské Hradiště
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
80 %
8011000
Volby

Hodnocení (1)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Cechoslovak  80 %
21.11.2016 | 97 hodnocení
+ souhlasím
Malá scéna tu tematicky jako by navázala na předchozí titul-Autistu. Komorní prostředí umocňuje zážitek, jsme opravdu jako na návštěvě v rodině. Poetika Táty je ale jiná, hra je rafinovaně napsaná tak, že vidíme nemoc hlavního hrdiny jeho očima. Zoufale bychom mu chtěli pomoct, ale nejde to. Pan Doskočil měl už hodně pěkných rolí, ale tato je možná ta životní.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.