Slovácké divadlo Uherské Hradiště [malá scéna]

Tom na farmě

Premiéra: 18.10.2019
Překlad: Petr Christov. Úprava: Tereza Říhová, Iva Šulajová. Dramaturgie: Iva Šulajová. Výprava: David Janošek. Hudba: Sebastian Lang. Režie: Tereza Říhová.
Poslední uvedení: rok 2020.
Hra plná emocí a přitom bytostně divadelní a obrazivá. Tom přijíždí z velkoměsta na farmu do rodiny svého přítele. Je to prostředí, kde nic není, jak se zdá, a kde říkat pravdu se moc nevyplácí. Tom postupně nedobrovolně zapadá do rodinných vztahů i lží. Vysvobozením z manipulativních vazeb však pro všechny může být pouze pravda...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Slovácké divadlo Uherské Hradiště
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
90 %
9041000
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Scrabble  100 %
21.2.2020 | 32 hodnocení
+ souhlasím
Silný příběh s dobrými hereckými výkony. Už opravdu dlouho se mi nestalo, že by představení na Malé scéně v Uherském Hradišti nebylo strhující, což ale bohužel neplatí pro většinu představení na hlavním jevišti Slováckého divadla.
Cechoslovak  90 %
4.12.2019 | 88 hodnocení
+ souhlasím
Strhující příběh, kde je vše přesně načasováno, směřuje přes dramatické zvraty k nečekanému konci. V komorním drsném dramatu jsou skvěle ztvárněné postavy izolované a osamělé. Zoufale se snaží skrývat svá tajemství nebo je bolestně bourají. Slováckému divadlu se příliš nechce do současné irské dramatiky, ale tato hra kanadského autora ji připomíná. Téma homosexuality dnes pobouří už jen málokoho, útlocitnějšímu divákovi ale asi zatrne při některých drsnějších výrazech. Jazyk hry je však přitom velmi bohatý a jemný, jistě i díky překladu. Zaujalo mě hromotlucké herectví Františka Maňáka.
Kamčari  80 %
17.2.2020 | 67 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.