Slovácké divadlo Uherské Hradiště [malá scéna]

Tom na farmě

Premiéra: 18.10.2019. Překlad: Petr Christov. Úprava: Tereza Říhová, Iva Šulajová. Dramaturgie: Iva Šulajová. Výprava: David Janošek. Hudba: Sebastian Lang. Režie: Tereza Říhová.


Hra plná emocí a přitom bytostně divadelní a obrazivá. Tom přijíždí z velkoměsta na farmu do rodiny svého přítele. Je to prostředí, kde nic není, jak se zdá, a kde říkat pravdu se moc nevyplácí. Tom postupně nedobrovolně zapadá do rodinných vztahů i lží. Vysvobozením z manipulativních vazeb však pro všechny může být pouze pravda...
Anketa 2019
Pro tuto inscenaci, stejně jako pro všechny ostatní s premiérou od prosince 2018 do listopadu 2019, včetně hereckých výkonů, můžete hlasovat v naší výroční anketě. Uzávěrka ankety je 29. února.
Do konce hlasování zbývá ještě 3 dny.
Slovácké divadlo Uherské Hradiště
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
93 %
9341000
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Scrabble 100 %
(zadáno: 21.2.2020, počet hodnocení: 32)
přínosný / zajímavý komentář
Silný příběh s dobrými hereckými výkony. Už opravdu dlouho se mi nestalo, že by představení na Malé scéně v Uherském Hradišti nebylo strhující, což ale bohužel neplatí pro většinu představení na hlavním jevišti Slováckého divadla.
Cechoslovak 90 %
(zadáno: 4.12.2019, počet hodnocení: 70)
přínosný / zajímavý komentář
Strhující příběh, kde je vše přesně načasováno, směřuje přes dramatické zvraty k nečekanému konci. V komorním drsném dramatu jsou skvěle ztvárněné postavy izolované a osamělé. Zoufale se snaží skrývat svá tajemství nebo je bolestně bourají. Slováckému divadlu se příliš nechce do současné irské dramatiky, ale tato hra kanadského autora ji připomíná. Téma homosexuality dnes pobouří už jen málokoho, útlocitnějšímu divákovi ale asi zatrne při některých drsnějších výrazech. Jazyk hry je však přitom velmi bohatý a jemný, jistě i díky překladu. Zaujalo mě hromotlucké herectví Františka Maňáka.
Opička 100 %
(zadáno: 30.11.2019, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Brutálně dobré představení po všech stránkách. Tleskám.
Kamčari 80 %
(zadáno: 17.2.2020, počet hodnocení: 45)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.