Spitfire Company

13. měsíc - Requiem za Bruna Schulze

Premiéra: 27.5.2012 | 1:10x
Scéna: Petra Vlachynská, Barbara Wojtkowiak. Kostýmy: Michaela Hořejší. Hudba: Jan Kučera. Dramaturgie a režie: Petr Boháč.
Poslední uvedení: jaro 2013.
Inscenace inspirovaná výtvarným i literárním dílem Bruna Schulze. Alegorie katastrofy, falešná mytologie, nahota, fetiš a smrt. A na konci v samotném ohnisku katastrofy pohled nejistých andělských očí...
18!  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Spitfire Company
Hodnocení inscenace
Redakce
55 %
Uživatelé
60 %
6011000
Hodnocení redakce
Michal Novák 50 %
Jiří Koula 60 %
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ REDAKCE
Michal Novák  50 %
18.4.2013 | 1115 hodnocení
+ souhlasím
Přiznávám minutí s myšlenkovými proudy tohoto projektu, který mi byl navíc i silně nepříjemný (a kdo viděl, tuší proč). Často mě minula i logika jevištních akcí, které působily přeplácaně, ale za vším jistě byly nějaké ty významy nebo aluze na život a dílo polského malíře a literáta 1. pol. 20. století. Tahle „noir“ alegorie mě lekala a rušila, odváděla pozornost k fetišistickým piškuntáliím, napojení se tudíž nemohlo konat. Ještě že na jevišti byla skvělá Miřenka Čechová.
Jiří Koula  60 %
12.8.2012 | 1599 hodnocení
+ souhlasím
Na to, že pohybové divadlo zdaleka není mým nejoblíbenějším žánrem, jsem byl překvapivě celou dobu zaujat děním na jevišti. Výsledný tvar byl sevřený a uhlazený, k celku i jednotlivostem jsem si v průběhu spontánně přiřazoval interpretace... Škoda jen, že posledních pět minut mi zcela zbořilo veškeré konstrukce, ve výsledku tak vlastně nevím, co jsem viděl (tedy přesněji co jsem vidět měl). Nicméně nemůžu vyloučit, že si na inscenaci zajdu znova, neboť mě (ač lehce váhavě) přesvědčila, že by si druhý pokus zasloužila. Pro jedno zhlédnutí ovšem určitě doporučuji.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Falos  60 %
7.12.2012 | 224 hodnocení
+ souhlasím
skveli tanecnici i tanecnice

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.