Spolek LEK

My dva atak

Premiéra: 25.1.2019 | 1:00x
Podle hry Augusta Strindberga „Ta silnější“. Choreografie: Martin Pacek. Výprava: Klára Šklíba Vostárková. Režie: Petra Johansson.
Autorská divadelní hra, která vychází ze Strindbergovy hříčky „Ta silnější“. Spojuje v sobě činohru a pohybové divadlo, a to v poměru 2:1. První část, Strindbergova hříčka, se odehrává v kavárně v době secese, navazuje na ni pohybová část, ve které se přesunete do černobílé grotesky 20. let 20. století. Třetí, tedy poslední část, se odehrává v televizním studiu v současné době...
Spolek LEK
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
72 %
7291000
Hodnocení redakce
Michal Novák 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (7)

HODNOCENÍ REDAKCE
Michal Novák  60 %
(zadáno: 5.2.2019, počet hodnocení: 1074)
+ přínosný / zajímavý komentář
Dramaturgie večera si pohrává s myšlenkou, jak by Strindberg, mistr v zachycování lidské psychiky, vedl slova či reakce svých postav třeba dnes. Po jednoaktovce Ta silnější, v níž monolog v dialogu vede Paní X s Paní Y, následuje zábavná pohybová groteska o souboji Žena vs. Muž, aby titíž se pak přenesli do reality show, kde vládne zase jiná ničivá síla, v podobě ega moderátorky. Na kolik strindbergovskou „jemnou mechaniku“ objevíme ve druhé a třetí části, je otázkou spornou, jistotou však je excelentní interpretace textu Natálií Topinkovou nebo mezi řádky pojmenované metody válcování druhých.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Petronius77  80 %
(zadáno: 17.5.2019, počet hodnocení: 5)
přínosný / zajímavý komentář
Milé, vtipné a svižné představení o tom, jak peklo jsou ti druzí.
Ales04  80 %
(zadáno: 13.4.2019, počet hodnocení: 30)
přínosný / zajímavý komentář
Představení bylo pro mě netradiční, dost takové komorní, ale pekně zpracované. Chvíli mi trvalo než jsem pochopil dějovou linku. Každopádně velmi dobré herecké výkony i s dávkou humoru.
Dawson321  70 %
(zadáno: 13.4.2019, počet hodnocení: 96)
přínosný / zajímavý komentář
Zajímavá inscenace rozdělená do tří částí. Žádná z částí nenudí a společně se doplňují. Líbilo se mi i samotné komorní pojetí divadla.
Ivo Železný  40 %
(zadáno: 9.3.2019, počet hodnocení: 282)
přínosný / zajímavý komentář
Strindberg byl magor (ve své době jsem ho přečetl skoro kompletek). V rámci genderové vyváženosti Petra Johansson zkusila dokázat, že ani v tomto ohledu se ženy nedají zahanbit. Povedlo se jí to.
Eva Nováková  90 %
(zadáno: 22.1.2020, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Konečně představení, které má hloubku, člověk se zasměje, ale zároveň se zamyslí nad svým životem. Herecké výkony hodnotím na výbornou. A velmi mě bavily vstupy drsné moderátorky, která hostům pořadu připravila otázky na tělo. Délka představení je lehce přes hodinku. Takže tak akorát. :) Doporučuju.
Blumarik  70 %
(zadáno: 10.4.2019, počet hodnocení: 239)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.