Studio Ypsilon [hlavní scéna]

Nadsamec Jarry

Premiéra: 24.11.2006 | 2:30
S použitím překladu Jaroslava Zaorálka. Dramaturgie: Jaroslav Etlík. Scéna: Jan Bažant. Kostýmy: Martyna Dworakowska. Hudba: Jan Jiráň a citace. Režie: Jiří Havelka.
Poslední uvedení: červen 2012.
Osobitá scénická variace vycházející z románu Alfreda Jarryho „Nadsamec“ a doplněná obrazy vystihujícími autorovu zvláštní osobnost i jeho život. V atmosféře bohémské Paříže začátku minulého století je prezentován neuvěřitelný svět, který se rozhodně neřídil pravidly a ve kterém mohli žít své literární životy monstra typu Nadsamce...
14!  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Studio Ypsilon
Hodnocení inscenace
Redakce
45 %
Uživatelé
83 %
8371000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 60 %
Jiří Landa 30 %

Volby

Hodnocení (8)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  60 %
(zadáno: 16.3.2011, počet hodnocení: 1672)
+ přínosný / zajímavý komentář
Tvůrci vyšli hlavně z Jarryho románu „Nadsamec“ a obohatili jej dalšími autorovými texty a fakty ze života. Promyšlená a propracovaná inscenace podala zajímavý obraz netradiční a nejednoznačné osobnosti A. Jarryho. Výkon P. Vrška byl (řečeno bez nadsázky) ohromující, jedinečně zvládl stylizaci a v rozhodující míře přispěl k tomu, co inscenace měla říci. Nepatřím k fandům Jarryho a jeho poetiky. Jako ne úplně detailně obeznámený jsem měl chvílemi trochu problém porozumět. Našel jsem si ale spoustu vděčných okamžiků, pobavil se a díky této inscenaci jsem se na Jarryho podíval z jiného úhlu.
Jiří Landa  30 %
(počet hodnocení: 2897)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Roman Chmelský  100 %
(zadáno: 6.4.2011, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Myslím, že jsem nahlédl do hlavy šílence Alfreda Jarryho. Velmi nápadité představení.Nikde jsem neviděl tak šikovně vymyšlenou propojenost života s dílem slavné osobnosti. Výkon Petra Vrška, na kterém celá hra stojí, je opravdický a neokázale geniální. Sebe i celé okolí dostává do neuvěřitelných otáček a na konci hry jsem měl pocit, že umírá opravdový Jarry. Poctivé divadlo,doporučuji.
Xcepek  90 %
(počet hodnocení: 555)
přínosný / zajímavý komentář
Klobouk dolů před Petrem Vrškem - excelentní... Jiří Havelka opět ukázal, jak se dělá skvělé divadlo.
Blumarik  100 %
(počet hodnocení: 239)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé představení a skvělý výkon Petra Vrška. Rozhodně si nelze nechat ujít.
Radkak  100 %
(zadáno: 21.8.2011, počet hodnocení: 80)
Sonic  60 %
(počet hodnocení: 331)
Meresanch  50 %
(počet hodnocení: 146)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.