Švandovo divadlo [studio]

Anděl / Projekt Pašije

Premiéra: 27.4.2011 | 0:50x
Dramaturgie: Lucie Kolouchová. Výprava: Tereza Venclová. Hudba: Ondrej Koval a Johann Sebastian Bach. Režie: Dodo Gombár.
Inscenace cyklu HYDE PARK Švandova divadla.
Poslední uvedení: duben 2011.
Mezní situace, která něco připomíná. Otázky, které nechceme slyšet. Odpovědi přicházejí pozdě. Není čas na pokání. Zbabělost odhaluje, pravda děsí, přeměna bolí. Zkouška, překážka, rozhodnutí. Anonymita, agresivita, intimita. Strach, oběť, vrah.


inscenace již byla stažena z repertoáru

Švandovo divadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
-
Hodnocení redakce
Jiří Landa 50 %
Volby

Hodnocení (1)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  50 %
2.5.2011 | 2993 hodnocení
+ souhlasím
Dodo Gombár se snažil vytvořit podobenství na Pašijové hry, které uvedl ve studiu Švandova divadla. Herci své postavy ztvárnili výtečně, stejně výborně se O. Koval postaral o hudební doprovod. P. Děrgel na roli mladíka opět potvrdil, že je velmi talentovaný, líbil se mi i F. Čapka coby roztžitý chlapík. Poselství příběhu na mě ale ani tak nepromlouvalo. Podobných typů her jsem na našich jevištích viděl již spoustu, včetně závěrečné - i když sugestivní scény. Přesto se však jedná o zajímavý a chvályhodný inscenační pokus.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.