Těšínské divadlo

Báthoryčka

Premiéra: 7.9.2013 | 2:25
Překlad a dramaturgie: Ivan Misař. Scéna: Juraj Fábry. Kostýmy: Ludmila Várossová. Hudební spolupráce: Zbyhněv Siwek. Choreografie a režie: Jaroslav Moravčík.
Poslední uvedení: prosinec 2017 (na domovské scéně), červen 2018 (na zájezdě).
Muzikálové zpracování příběhu baronky Báthoryové, který přerostl časem v legendu, snažící se o vlastní pohled na historické skutečnosti.


inscenace již byla stažena z repertoáru

Těšínské divadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
40 %
Uživatelé
55 %
5521000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 40 %

Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  40 %
(zadáno: 23.5.2016, počet hodnocení: 2897)
+ přínosný / zajímavý komentář
Třebaže L. Bergerová v této inscenaci podává solidní výkon, nemohu se zbavit dojmu, že jí Thálii vynesl hlavně fakt, že si ostatní herci (vyjma P. Sutoryho coby Ficka) s tímto žánrem moc neporozuměli, a tak díky nim vynikla nad průměr. Soubor prostě není pro muzikál disponovaný. Dvojnásobně tato slova platí o Z. Hrabalovi a T. Hábovi, kteří se s ním míjeli zcela. Režie mi až příliš evokovala Bednárikovy úspěšné inscenace, nepřinesla téměř žádnou originalitu. Také hudební nahrávka nepatřila k nejzdařilejším, působila dost tlumeně. Ze všech inscenačních složek se nejvíce dařilo choreografii.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Rejpalka  30 %
(zadáno: 17.9.2018, počet hodnocení: 120)
přínosný / zajímavý komentář
25%. Když se nastytla příležitost vidět toto představení bliže než v Českém Tešíně (viděno v rámci přehlídky Dokořán v Brně), chtěla jsem vidět ten "tháliový" výkon Lucie Bergerové. Bohužel to dopadlo tak, že ona jediná udělala z představení něco co se dalo přežít, jinak by se dalo říct, že vyčnívala jak se říká v jednom přísloví- mezi slepými je jednooký králem. Naprosto nezapamatovatelná hudba, přeplácaný děj, otřesné výkony hlavně představitele syna Štěpána a manžela. V porovnání s tristními výkony ostatních Bergerová vyčnívala, ale v porovnání s jinými díly šlo o další Tháliový přešlap.
Bacraj  80 %
(zadáno: 21.5.2016, počet hodnocení: 164)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.