Východočeské divadlo Pardubice [Malá scéna ve dvoře]

Frédéric Sonntag

George Kaplan

Premiéra: 27.10.2018. Původně uvedeno 16.1.2017 jako scénické čtení s částečně jiným obsazením. Překlad: Anne-Françoise Josephová, Natálie Preslová. Scéna: Lara Hirzel, Jan Nečas. Kostýmy: Jan Nečas. Video: Lara Hirzel. Hudba: -bude doplněno-. Režie: Linda Dušková.


Spiklenecká protifikce o jméně, které by mohlo změnit svět, a slepici, která by mohla zachránit lidstvo. Co spojuje tajnou skupinu aktivistů před rozpadem, tým scenáristů pracujících na novém konceptu televizního seriálu a neviditelnou vládu, která je nejspíš nebezpečnou hrozbou pro zemi ne-li celý svět? Jediné jméno: George Kaplan...
Východočeské divadlo Pardubice
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
-
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Lukáš Dubský 60 %
(zadáno: 29.10.2018, počet hodnocení: 759)
přínosný / zajímavý komentář
65%. Hra má zřejmé rysy absurdního dramatu, komediální prvky se prolínají se znepokojivými odkazy na zmatek dnešní informacemi zahlcené doby. Režisérka Linda Dušková scénickým řešením udělala z diváků účastníky schůzí, všudypřítomné jsou monitory, které snímají některé části hracího prostoru a navozují tísnivý dojem, že je člověk neustále sledován. Problémem textu je značná upovídanost, která hlavně v první třetině brání inscenaci chytit to správné tempo. Jinak ale George Kaplan představuje zajímavou podívanou prošpikovanou různými kulturními a intertextuálními odkazy.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.