Východočeské divadlo Pardubice [Malá scéna ve dvoře]

George Kaplan

Premiéra: 27.10.2018
Původně uvedeno 16.1.2017 jako scénické čtení s částečně jiným obsazením. Překlad: Anne-Françoise Josephová, Natálie Preslová. Scéna: Lara Hirzel, Jan Nečas. Kostýmy: Jan Nečas. Video: Lara Hirzel. Hudba: Filip Šebšajevič. Režie: Linda Dušková.
Poslední uvedení: březen 2020.
Spiklenecká protifikce o jméně, které by mohlo změnit svět, a slepici, která by mohla zachránit lidstvo. Co spojuje tajnou skupinu aktivistů před rozpadem, tým scenáristů pracujících na novém konceptu televizního seriálu a neviditelnou vládu, která je nejspíš nebezpečnou hrozbou pro zemi ne-li celý svět? Jediné jméno: George Kaplan...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Východočeské divadlo Pardubice
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
80 %
8021000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 60 %
Volby

Hodnocení (2)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  60 %
29.10.2018 | 1023 hodnocení
+ souhlasím
65%. Hra má zřejmé rysy absurdního dramatu, komediální prvky se prolínají se znepokojivými odkazy na zmatek dnešní informacemi zahlcené doby. Režisérka Linda Dušková scénickým řešením udělala z diváků účastníky schůzí, všudypřítomné jsou monitory, které snímají některé části hracího prostoru a navozují tísnivý dojem, že je člověk neustále sledován. Problémem textu je značná upovídanost, která hlavně v první třetině brání inscenaci chytit to správné tempo. Jinak ale George Kaplan představuje zajímavou podívanou prošpikovanou různými kulturními a intertextuálními odkazy.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
KlaMar  80 %
18.6.2019 | 25 hodnocení
+ souhlasím
A já si naopak myslím, že tohle je jeden z nejlepších textů, které jsem za poslední dobu měla možnost vidět. Výborné kostýmy i nápaditá scénografie. Skvělý byl zejména M.Němec, ale také Š. Fingerhutová, P. Janečková. Je velká škoda, že tohle asi místní obecenstvo netáhne. Pozvu však kamarády, dokud se to ještě hraje. Škoda těch předtáček, které působí nedůvěryhodně. Vím, že tohle je výtka technického rázu, ale na dnešní repríze bylo nesnesitelné horko. Celkově, ale děkuji za objevení skvělého moderního autora a za příjemné překvapení v oblastním divadle!

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.