Východočeské divadlo Pardubice [Městské divadlo]

Lháři

Premiéra: 11.10.2014 | 2:40
Překlad: Alexander Jerie. Dramaturgie: Zdeněk Janál. Scéna: Jaroslav Máčal. Kostýmy: Kateřina Hájková. Režie: Zdeněk Dušek.
Poslední uvedení: květen 2017.
Drsná i dojemná komedie úspěšného skotského dramatika. Dva povedení strážníci ve službě na Štědrý večer, snad právě pod dojmem radostných vánočních svátků, projeví svou citlivost víc, než by bylo zdrávo. Mají sdělit postarším manželům jednu tragickou zprávu a když pochopí, že by manžely mohla zpráva velmi otřást, pokusí se o ohleduplný lidský přístup, který se jim ale zvrtne. Namísto toho, aby řekli pravdu, vymlouvají se a využívají malého nedorozumění. Malá lež plodí další a strážníci se do nich zaplétají čím dál více...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Východočeské divadlo Pardubice
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
-
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 60 %
Volby

Hodnocení (1)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  60 %
13.10.2014 | 1020 hodnocení
+ souhlasím
Největším úskalím inscenace je samotný text hry, který by si zasloužil výrazné krácení. Druhé premiérové představení trvalo dvě hodiny a 45 minut, což je na podobný typ hry, která dodržuje jednotu místa, času a děje, stěží únosná stopáž. Nevzpomínám si snad na žádnou komedii, která by měla delší expozici než právě Lháři. V první polovině představení tak některé scény působí hodně natahovaným dojmem. Naštěstí tempo druhé části je podstatně svižnější. Potěší herecké výkony Petra Borovce a Jana Musila, kteří hrají neschopné policisty.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.