Východočeské divadlo Pardubice [Městské divadlo]

Kvítek z horrroru

Premiéra: 28.4.2018 | 2:30
Podle filmu režiséra Rogera Cormana a scénáristy Charlese B. Griffitha. Překlad: Ivo T. Havlů. Dramaturgie: Anna Hlaváčková, Jana Uherová. Výprava: Aleš Valášek. Hudební spolupráce: Karel Škarka, Lukáš Hrubeš, Radek Škeřík. Choreografie: Lucie Holánková. Režie: Petr Gazdík.
Poslední uvedení: leden 2020.
Muzikálová komedie o velké lásce a zpívající masožravce. V zapadlém květinářství nevrlého pana Muschnika se obchody prakticky nehnou. Před totálním krachem obchůdek zachrání jeho jediní dva zaměstnanci – poněkud naivní mladík Seymour a jeho tajná láska, poněkud prostoduchá blondýnka Audrey. Seymour totiž vypěstuje zcela neznámý druh rostliny, která přitahuje pozornost všech zákazníků i médií. Obchod vzkvétá stejným tempem, jakým jeho maskot, tajemná masožravka, nabývá gigantických rozměrů. Úspěch si ale žádá oběti, a to doslova. Krvelačná rostlina se stává hrozbou lidstva...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Východočeské divadlo Pardubice
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
59 %
5991000
Hodnocení redakce
Michal Novák 70 %
Iva Bryndová 70 %
Jiří Landa 70 %
Lukáš Dubský 70 %

Volby

Hodnocení (13)

HODNOCENÍ REDAKCE
Michal Novák  70 %
20.6.2018 | 1114 hodnocení
+ souhlasím
V Pardubicích si ukrojili pořádný krajíc, ale s takovými výzvami soubor jenom roste. Zdařilému a diváky aplaudovanému výsledku inscenace výraznou měrou přispěli zkušení brněnští tvůrci a parádní loutka masožravky se dočkala opětovného využití. Sympatické také je, že se nerezignovalo na živý hudební doprovod. Činoherci nezklamali ani v pěveckých partech, dodávám ale, technické možnosti divadla jim mnoho nepomohly… Pardubickou inscenaci zdobí výkon Martiny Sikorové (Audrey), démonická interpretace hororové květinky (Tomáš Lněnička) a roli věčného outsidera Seymoura pěkně uchopil Petr Borovec.
Iva Bryndová  70 %
15.5.2018 | 399 hodnocení
+ souhlasím
75% - Inscenace velice podobná předchozímu brněnskému uvedení - což je bezesporu dané účastí velmi podobného tvůrčího týmu, ať už jde o režii, výpravu či choreografii, a všechny tyto složky se prostě povedly.
Moc dobré je hudební nastudování a velmi šťastnou ruku měli tvůrci i při výběru obsazení (skvělá je zejm. Martina Sikorová). To vše pak už jen podtrhlo skvělý výsledek.
Jiří Landa  70 %
7.5.2018 | 2964 hodnocení
+ souhlasím
75% Velkým kladem inscenace je hudební nastudování. Kapela s osmi hudebníky si dokázala s písněmi pohrát, přizpůsobit je skromnějším možnostem, ale přitom vytvořila plnohodnotný hudební zážitek. Vyrovnané herecké obsazení, z něhož bych vyzdvihl M. Sikorovou, jež zbytečně postavu Audrey nepřehrávala, P. Borovce, který přesně vystihl postavu nesmělého outsidera Seymoura (jako nováček v muzikálu si vedl solidně i v této disciplíně) a T. Lněničku v rolích šíleného pacienta a masožravky. P. Gazdíkovi se podruhé podařilo vstoupit do téže řeky, snad jen té nadsázky mohlo být na jevišti vidět víc.
Lukáš Dubský  70 %
3.5.2018 | 1008 hodnocení
+ souhlasím
75%. Kvítek z horrroru má velkou přednost v podobě hudby Alana Menkena, mnoho songů má parametry skutečných hitů. Inscenace je přitom parodií nejen na horory, ale utahuje si i z muzikálového žánru. Potěší živá hudba, ale i herecké výkony - skvělá je M.Sikorová jako Audrey, daří se i P.Borovcovi, který je muzikálovým nováčkem. Komický talent uplatní v mnoha menších rolích i M.Němec. Divácky atraktivní inscenace má velmi nehollywoodský závěr. VČD se vyplatila spolupráce s režisérem Gazdíkem na (pro činoherní soubor) obtížném muzikálovém kusu. (více v článku na blogu)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Ady_111  70 %
23.4.2019 | 37 hodnocení
+ souhlasím
Naprosto úžasný Milan Němec, který ve spoustě vedlejších rolí hrál s obrovským nasazením a dokázal za jedno představení vystřídat několik odlišných charakterů a všechny skvěle a vtipně ztvárnil. Martina Sikorová v roli Audrey, která nejen skvěle hrála, ale i nádherně zpívala. Celkový příběh trochu jednoduchý, doplněný o fajn písničky, krásná hudba, i když kapela by mohla být lepší. ; )
2mig1  70 %
9.12.2018 | 25 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Povedené vtipy, sem tam trocha krve, príma písničky. Pardubice sáhly po jistotě. Ač se muzikálové kousky na repertoáru divadla objevují, přeci je ale tak trochu znát, že o muzikálovu scénu nejde. Což se nejvíc projevilo na zvuku, kdy zvukař nezvládal zapínat mikrofony a některé začátky písní byly bohužel bez zpěvu. Ač se o něj herci zrovna pokoušeli. Tyto nedostatky vynahrazovala především Ma. Sikorová v roli Audrey a především M. Němec, jehož herecké nasazení bylo neskutečné a nedivil bych se, kdyby se objevil v nominacích na Thalii. Na závěr - upravené finále z filmu se mi zamlouvá víc
Čiko  70 %
30.9.2018 | 916 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
75% Vtipná a povedená podívaná. Skvělý sadistický dentista Milana Němce, výborná Martina Sikorová. Vadilo mi poněkud infantilní přehráváni Petra Borovce.
Martin21  60 %
29.9.2018 | 426 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Excelentní Milan Němec...!
Rejpalka  70 %
5.5.2018 | 158 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
V Pardubicích příjemně překvapili, skvělé "tři grácie" Pavlína Palmovská, Markéta Pešková a Hana Vašáková. Naprosto DOKONALÝ Milan Němec jako dentista Orin, pěvecky poněkud slabší Petr Borovec jako Seymour. Překvapila Martina Sikorová jako Audrey. Kvalitně udělaný kus který jen dokazuje, že to jde i bez bulvárem proslavených "hvězd".
Babara  20 %
6.6.2019 | 2 hodnocení
+ souhlasím
Z tohoto představení, které je doporučované pro školní mládež, jsem odcházela znechucena a věřte, že jsem nebyla jediná.
Musí se divadlo snižovat k vulgaritě a sprostým slovům, aby pobavilo své diváky?
Herci se snažili, výkon by byl dobrý, ale lascivní scény a sprostá slova byly nadbytečné.
Applejuice  60 %
8.1.2023 | 295 hodnocení
Terrysh  50 %
25.10.2018 | 56 hodnocení
Coward  60 %
16.6.2018 | 252 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.