Východočeské divadlo Pardubice [Městské divadlo]

libreto: Howard Ashman
hudba: Alan Menken

Kvítek z horrroru

[Little Shop of Horrors]
Premiéra: 28.4.2018. Podle filmu režiséra Rogera Cormana a scénáristy Charlese B. Griffitha. Překlad: Ivo T. Havlů. Dramaturgie: Anna Hlaváčková, Jana Uherová. Výprava: Aleš Valášek. Hudební spolupráce: Karel Škarka, Lukáš Hrubeš, Radek Škeřík. Choreografie: Lucie Holánková. Režie: Petr Gazdík.
2:30


Muzikálová komedie o velké lásce a zpívající masožravce. V zapadlém květinářství nevrlého pana Muschnika se obchody prakticky nehnou. Před totálním krachem obchůdek zachrání jeho jediní dva zaměstnanci – poněkud naivní mladík Seymour a jeho tajná láska, poněkud prostoduchá blondýnka Audrey. Seymour totiž vypěstuje zcela neznámý druh rostliny, která přitahuje pozornost všech zákazníků i médií. Obchod vzkvétá stejným tempem, jakým jeho maskot, tajemná masožravka, nabývá gigantických rozměrů. Úspěch si ale žádá oběti, a to doslova. Krvelačná rostlina se stává hrozbou lidstva...
Východočeské divadlo Pardubice
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
66 %
Hodnocení redakce
Michal Novák 70 %
Jiří Landa 70 %
Lukáš Dubský 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Michal Novák 70 %
(zadáno: 20.6.2018, počet hodnocení: 984)
přínosný / zajímavý komentář
V Pardubicích si ukrojili pořádný krajíc, ale s takovými výzvami soubor jenom roste. Zdařilému a diváky aplaudovanému výsledku inscenace výraznou měrou přispěli zkušení brněnští tvůrci a parádní loutka masožravky se dočkala opětovného využití. Sympatické také je, že se nerezignovalo na živý hudební doprovod. Činoherci nezklamali ani v pěveckých partech, dodávám ale, technické možnosti divadla jim mnoho nepomohly… Pardubickou inscenaci zdobí výkon Martiny Sikorové (Audrey), démonická interpretace hororové květinky (Tomáš Lněnička) a roli věčného outsidera Seymoura pěkně uchopil Petr Borovec.
Jiří Landa 70 %
(zadáno: 7.5.2018, počet hodnocení: 2808)
přínosný / zajímavý komentář
75% Velkým kladem inscenace je hudební nastudování. Kapela s osmi hudebníky si dokázala s písněmi pohrát, přizpůsobit je skromnějším možnostem, ale přitom vytvořila plnohodnotný hudební zážitek. Vyrovnané herecké obsazení, z něhož bych vyzdvihl M. Sikorovou, jež zbytečně postavu Audrey nepřehrávala, P. Borovce, který přesně vystihl postavu nesmělého outsidera Seymoura (jako nováček v muzikálu si vedl solidně i v této disciplíně) a T. Lněničku v rolích šíleného pacienta a masožravky. P. Gazdíkovi se podruhé podařilo vstoupit do téže řeky, snad jen té nadsázky mohlo být na jevišti vidět víc.
Lukáš Dubský 70 %
(zadáno: 3.5.2018, počet hodnocení: 706)
přínosný / zajímavý komentář
75%. Kvítek z horrroru má velkou přednost v podobě hudby Alana Menkena, mnoho songů má parametry skutečných hitů. Inscenace je přitom parodií nejen na horory, ale utahuje si i z muzikálového žánru. Potěší živá hudba, ale i herecké výkony - skvělá je M.Sikorová jako Audrey, daří se i P.Borovcovi, který je muzikálovým nováčkem. Komický talent uplatní v mnoha menších rolích i M.Němec. Divácky atraktivní inscenace má velmi nehollywoodský závěr. VČD se vyplatila spolupráce s režisérem Gazdíkem na (pro činoherní soubor) obtížném muzikálovém kusu.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Čiko 70 %
(zadáno: 30.9.2018, počet hodnocení: 565)
přínosný / zajímavý komentář
75% Vtipná a povedená podívaná. Skvělý sadistický dentista Milana Němce, výborná Martina Sikorová. Vadilo mi poněkud infantilní přehráváni Petra Borovce.
Martin21 60 %
(zadáno: 29.9.2018, počet hodnocení: 298)
přínosný / zajímavý komentář
Excelentní Milan Němec...!
Coward 60 %
(zadáno: 16.6.2018, počet hodnocení: 174)
Abigail7 70 %
(zadáno: 15.5.2018, počet hodnocení: 212)
přínosný / zajímavý komentář
75% - Inscenace velice podobná předchozímu brněnskému uvedení - což je bezesporu dané účastí velmi podobného tvůrčího týmu, ať už jde o režii, výpravu či choreografii, a všechny tyto složky se prostě povedly.
Moc dobré je hudební nastudování a velmi šťastnou ruku měli tvůrci i při výběru obsazení (skvělá je zejm. Martina Sikorová). To vše pak už jen podtrhlo skvělý výsledek.
Rejpalka 70 %
(zadáno: 5.5.2018, počet hodnocení: 74)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
V Pardubicích příjemně překvapili, skvělé "tři grácie" Pavlína Palmovská, Markéta Pešková a Hana Vašáková. Naprosto DOKONALÝ Milan Němec jako dentista Orin, pěvecky poněkud slabší Petr Borovec jako Seymour. Překvapila Martina Sikorová jako Audrey. Kvalitně udělaný kus který jen dokazuje, že to jde i bez bulvárem proslavených "hvězd".

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.