Východočeské divadlo Pardubice [Městské divadlo]

Limonádový Joe

Premiéra: 13.6.2015. Dramaturgie: Zdeněk Janál. Výprava: Kateřina Baranowska. Hudební spolupráce: Václav Trunec. Choreografie: Martin Pacek. Režie: Milan Schejbal.
2:30 | Poslední uvedení: červen 2017.


Legendární česká hudební parodie westernů z Divokého západu. Limonádový Joe má přesnou mušku, zářivý úsměv a krásný hlas tenora. Popíjí jen Kolaloku, alkoholu se nedotkne. Bojuje proti padouchům Divokého západu, kteří se neštítí těch nejhanebnějších zločinů, a hájí nový spravedlivý svět, kde čestnost a pravda vyhrává, zlo se se zlou potáže. Joe jde cílevědomě za svými předsevzetími a svou láskou, krásnou Winnifred, dívkou s čistou duší. Do cesty mu však vstupují temná Tornádo Lou, Doug Badman a především Horác alias Hogofogo...
D10+

inscenace již byla stažena z repertoáru

Východočeské divadlo Pardubice
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
70 %
7031000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 70 %
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Lukáš Dubský 70 %
(zadáno: 15.6.2015, počet hodnocení: 852)
přínosný / zajímavý komentář
Limonádový Joe je i přes některá hluchá místa zábavnou podívanou, která na Kunětickou horu přitáhne davy lidí. J.Pejchal je typově přesně obsazený a dobře mu vychází herecká i pěvecká část jeho role. V rámci žánru parodie se pak nejsuveréněji pohybuje M.Sikorová jako naivní blondýnka Winnifred. Povedená jsou hudební čísla, která velmi dobře vycházejí nejen Sikorové, ale i J.Ondruškové a L.Špinerovi. Nejproblematičtějším místem inscenace tak je její začátek - do příjezdu dostavníku s Joem a Winnifred je to trochu nuda.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
ZuzanaK 60 %
(zadáno: 9.6.2016, počet hodnocení: 9)
přínosný / zajímavý komentář
Klasika, neurazí, ani nenadchne. Patří k lepším inscenacím.
Kluk.sedu 80 %
(zadáno: 2.7.2015, počet hodnocení: 57)
přínosný / zajímavý komentář
Výborné představení s výbornými výkony. Především J.Pejchal a J.Ondrušková. Ostatní ovšem nezaostávali.Začátek představení takový nijaký,ale jakmile přijede kolalokový hrdina děj se rozjíždí....a zbrzdí ho až zcela zbytečný výstup Buffallo Billa.Čímž nesnižuji výkon J.Musila-není co vytknout. Jen nadbytečná postava.A když přičteme atmosféru na Kuňce,skvělý zážitek je tu. Pro jistotu to vezmu ještě jednou na jevišti VCD.
Terezak 70 %
(zadáno: 20.11.2016, počet hodnocení: 50)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.