Východočeské divadlo Pardubice [Městské divadlo]

Liška v kurníku aneb Pan ministr v Kmínovicích

Premiéra: 26.2.2011
Dramaturgie: Tomáš Syrovátka. Scéna: Hynek Dřízhal. Kostýmy: Tereza Venclová. Hudba: David Smečka. Režie: Martin Tichý.
Poslední uvedení: duben 2012.
Dramatizace satirického příběhu o tom, jak politika převrátí lidem život naruby. Do zapadlé vesnice Kmínovice přijíždí na ozdravný pobyt do vytoužené oázy klidu stárnoucí politik Arnitz Dulniker. Jeho vášeň pro politiku mu však nedá spát, a tak se rozhodne, že ve vesničce, která funguje od věků tak nějak přirozeně sama sebou, uspořádá volby a všechno, co s nimi souvisí...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Východočeské divadlo Pardubice
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
80 %
8011000
Hodnocení redakce
Michal Novák 50 %
Lukáš Dubský 70 %
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ REDAKCE
Michal Novák  50 %
4.3.2012 | 1157 hodnocení
+ souhlasím
Co se stane, když někdo do zaostalého, ale životem spokojeného chléva začne zavádět tzv. politickou kulturu? Vznikne apokalypsa. Moudrá hra plná zaslouženého výsměchu by si v intencích tohoto nosného tématu zasloužila více razance, více emocí. Roztodivný příběh je vyprávěn režijně i herecky snaživě, rozpadá se však do barevného balábile jednotlivých obrazů. Pochvala za to, že nic neparodují a ctí autora, který ty destrukční vlivy politické sémiotiky na životy lidí nadčasově zaznamenal.
Lukáš Dubský  70 %
27.2.2011 | 1140 hodnocení
+ souhlasím
Na mnoha místech velmi vtipná politická satira, která se naštěstí vyhýbá lacinému parodování. Hra má díky své skečovitosti rychlý spád, nevýhodou je, že ji trochu schází sevřenější tvar a některé části se tak rozpadají jen na sérii zaměnitelných scének.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Xcepek  80 %
28.2.2011 | 651 hodnocení
+ souhlasím
To se povedlo - jednotlivé postavičky jsou až karikovány jako ve hrách Goldoniho či Gogola.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.