Východočeské divadlo Pardubice [Malá scéna ve dvoře]

Mrzák inishmaanský

Premiéra: 12.4.2014 | 2:10
Původně uvedeno 15.9.2012 jako scénické čtení (v obsazení drobné odlišnosti). Překlad: Ondřej Pilný. Dramaturgie: Zdeněk Janál. Výprava: Dana Hávová. Režie: Ladislav Špiner.
Poslední uvedení: květen 2016 (na domovské scéně), podzim 2016 (na zájezdě).
Drsná komedie. Mrzák Billy se ze společnosti venkovanů na irském ostrově, odříznutém od okolního světa, vymyká již svým fyzickým hendikepem. Nechce být ovšem vnímán jen jako mrzák, ale jako člověk všem rovnocenný. I on má své sny, které si přeje splnit. Touží být milován a rád by vykročil ze stereotypu svého života. Jednoho dne ho uhrane zpráva, že na vedlejším ostrově právě natáčejí američtí filmaři. Vydá se proto na cestu za poznáním a odjede s nimi dokonce až do Hollywoodu, aby se stal hercem...
14!  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Východočeské divadlo Pardubice
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
100 %
10011000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 70 %
Volby

Hodnocení (2)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  70 %
15.4.2014 | 1020 hodnocení
+ souhlasím
Pardubický Mrzák inishmaanský se celkem povedl, ačkoliv byla titulní postava až překvapivě upozaděna na úkor příběhů ostatních postav. Režisér Špiner potlačil grotesknost předlohy, výrazněji proto v inscenaci vyzní ty vážnější motivy. Některé scény by si zasloužily trochu dopilovat, jelikož jejich řešení může nechat diváky na pochybách, jak to vlastně inscenátoři mysleli. Z herců asi nejvíce zaujme Petra Tenorová, která si roli ostré Heleny vyloženě užívá a prokazuje v ní svůj komický talent. 65% (více v článku na blogu)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
K_kovandova  100 %
14.2.2020 | 48 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.