Východočeské divadlo Pardubice [Malá scéna ve dvoře]

Mohla to být hvězdná chvíle

Premiéra: 1.12.2017
Překlad: Josef Balvín. Dramaturgie: Jana Pithartová. Kostýmy: Ivana Follová. Hudební spolupráce: Bohuslav Vítek. Úprava, scéna a režie: Michael Tarant.
Poslední uvedení: leden 2019.
Vtipná „koncertní“ hra o nikdy neuskutečněném fiktivním setkání dvou velikánů barokní hudby Johanna Sebastiana Bacha a Georga Friedricha Händela, kteří byli stejné národnosti a stejného věku, avšak velice rozdílných povah. Obdivovali se navzájem? Záviděli si? Chtěli se vůbec spolu setkat...?


inscenace již byla stažena z repertoáru

Východočeské divadlo Pardubice
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
60 %
6011000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 60 %

Volby

Hodnocení (2)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  60 %
4.12.2017 | 987 hodnocení
+ souhlasím
Z povrchního rozhovoru dvou lidí, kteří se vidí poprvé v životě, se postupně stává niterná zpověď. Bach a Händel se i přes svou rozdílnost pochopit mohou, oba cítí nejistotu, pochyby a strach. Bohužel zvláště v první polovině představení se režisér více než na dynamiku vztahů dvou hlavních postav soustředil na mnoho vedlejších efektů, které místy působí vyloženě rušivě. Dialog slavných skladatelů je často přerušován příchody snových figur, hlavní témata se v tomto přístupu trochu utápí. Po přestávce ale dochází ke zlepšení. Za zmínku stojí povedené kostýmy I.Follové.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
V.morava  60 %
5.11.2018 | 569 hodnocení
+ souhlasím
Klasický Tarant, jenž ohromuje různými efekty, ale ani po letech vás neomrzí. Viděl jsem na zájezdě na velké scéně, což možná uškodilo, především v ne příliš přesvědčivých výkonech ženskéh části souboru. Jejich energie i jednání jsou pokaždé stejné, byť se jedná o různé ženy. Chápu že se jim bez textu hrají krátké vstupy špatně, ale nemělo to ani drive. V druhé polovině jsou herecké výkony obou pánů mnohem vyrovnanější a silnější. Bohužel v inscenaci je kladen důraz hlavně na efekt a velkolepost na úkor přehlednosti, výrazu a zabijí se i vtip.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.