Východočeské divadlo Pardubice [Malá scéna ve dvoře]

Po pláči smích

Premiéra: 18.10.2014 | 1:20
Dramaturgie: Zdeněk Janál. Scéna: Radek Šíma. Kostýmy: Pavla Gregorová-Šípová. Hudba: Mario Buzzi. Režie: Radek Žák.
Poslední uvedení: únor 2016.
Hra s autobiografickými prvky o čtyřech ženách, čtyřech osudech a čtveru chápání světa. Spisovatelka Helenka se po letech vrací do svého rodného domu, kde je všechno tak jako kdysi, když z něj odcházela. Jen růžový záhon už dlouhá léta nekvete, altánek se zřítil. Zraňující vzpomínky na minulost se vynořují ze skrytých oblastí duše na povrch. Může začít obřad vyrovnání se s minulostí, očistný rituál pláče. Po takovéto očistě se pak jistě může objevit i radostný smích plný nové naděje...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Východočeské divadlo Pardubice
Hodnocení inscenace
Redakce
40 %
Uživatelé
30 %
3031000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 40 %
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  40 %
17.12.2014 | 1165 hodnocení
+ souhlasím
Tahle hra mě bohužel absolutně minula. Jádrem inscenace je vzpomínání dvou sester na minulost, se kterou se snaží vyrovnat. Problém bude nejspíš v tom, že mně je podobný způsob náhledu na život - kdy postavy sedí, litují se a patlají se ve vzpomínkách místo toho, aby žily - hodně cizí. Pro někoho se možná stane inscenace koncentrovanou depresí s nadějí na závěr, já se spíš nudil. Nicméně herecky je to velmi dobré. Hlavně P.Janečková a L.Zbranková dokázaly udržet moji pozornost, jakkoliv mě text iritoval.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Dizi  40 %
21.2.2015 | 3 hodnocení
+ souhlasím
Výborný herecký výkon všech čtyřech hereček nezměnil nic na tom, že ta hra je pro mě o ničem. Začátek vypadal slibně - Petra Janečková s Dagmar Novotnou to pěkně rozehráli, ale potom byl děj čím dál víc vágnější a nudný. Příjde mi, že každý si nese nějaké křivdy z dětství a byl možná zajímavý nápad napsat o tom hru, kdy jedna sestra se z toho jakž takž dostala, kdežto ta druhá uvízla ve sklepě rodného domu a ve stínu rodinné historie. Ale bohužel potenciál nějakého dramatu se utopil v nudném textu.
Pro herečky 90%, pro samotnou hru 10%.
Zuzana K.  20 %
9.6.2016 | 10 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.