Východočeské divadlo Pardubice [Malá scéna ve dvoře]

Tučňáci na Arše

Premiéra: 1.3.2015. Překlad: Michal Kotrouš. Dramaturgie: Zdeněk Janál. Hudba: Róbert Mankovecký. Výprava a režie: Marián Pecko.
1:15x | Poslední uvedení: červen 2018.


Usměvavý i poučný biblický příběh, aneb kterak si tři tučňáci poradí a vzájemně si pomohou, aby přežili velkou potopu světa.
D6+

inscenace již byla stažena z repertoáru

Východočeské divadlo Pardubice
Hodnocení inscenace
Redakce
55 %
Uživatelé
-
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 60 %
Jiří Landa 50 %
Volby

Hodnocení (2)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Lukáš Dubský 60 %
(zadáno: 25.1.2016, počet hodnocení: 852)
přínosný / zajímavý komentář
O otázkách víry a existenci Boha pojednává inscenace s nadhledem a vtipem. Režisér M.Pecko pojednal pardubickou verzi v duchu klauniády a řekl bych, že dětské publikum na to reaguje velmi příznivě. Dospělý divák může trochu litovat, že se tam nenachází víc jemných narážek, jako je třeba parodie známé scény z filmového Titanicu. Herecky povedené.
Jiří Landa 50 %
(zadáno: 28.12.2015, počet hodnocení: 2895)
přínosný / zajímavý komentář
55% Z vícevrstevnatého textu M. Pecko vytvořil podívanou určenou především dětem, což je samozřejmě legitimní možnost tvůrčího výkladu, nicméně cesta inscenační nadstavby, při níž je zpracován i druhý „dospělácký“ plán, mi přijde v tomto konkrétním případě mnohem zajímavější. Jestliže byla například v Chebu či v Jihlavě k vidění rodinná inscenace, zde se jednalo o představení pro zhruba pěti až desetileté děti. Režie také nedokázala plně vystihnout některé pointy (např. i tu hlavní s holubicí). Herecky solidní (jen L. Špiner by se nemusel tolik přeříkávat), příjemná hudba R. Mankoveckého.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.