Západočeské divadlo v Chebu [velká scéna]

Marie Stuartovna

Premiéra: 3.3.2018. Překlad: Alena Bláhová. Dramaturgie: Kristýna Čepková. Scéna: Lucia Škandíková. Kostýmy: Tereza Kopecká. Hudba: Matěj Kroupa. Režie: Zdeněk Bartoš.
Poslední uvedení: čeven 2019.


Jedno z nejproslulejších dramat evropského romantismu o mocenském a osobním konfliktu dvou velkých žen anglické historie – Marie Stuartovny a Alžběty Anglické. Působivá sonda do lidského nitra v situaci vítězství i porážky. Na jedné straně vášnivá žena a kajícná hříšnice, na druhé straně pyšná, malicherná, ale vnitřně nejistá vládkyně...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Západočeské divadlo v Chebu
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
50 %
5011000
Volby

Hodnocení (1)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
R.JELEN.21 50 %
(zadáno: 23.12.2018, počet hodnocení: 105)
přínosný / zajímavý komentář
Ta inscenace má potenciál být skvělá, ale nemohu si pomoci něco drhne. Rozhodně jsou tu světlé okamžiky v podobě pana Baťka a pana Čelebiče, pro mě na nich představení dost stojí! Velmi dobrý výkon podávají i obě dámy v roli královen. Je otázka jestli je to akustikou budovy, hluchými místy na pódiu, nebo některým hercům jde velice špatně rozumět. Někdy také postavy mluví do rekvizit což celkové srozumitelnosti nepomáhá. Díky tomu je pro mě kontinuita trochu špatná. Je to škoda, protože potenciál tam je !! Po přečtení recenzí zjišťuji, že podobný problém nemám sama.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.