Západočeské divadlo v Chebu [velká scéna]

Marie Stuartovna

Premiéra: 3.3.2018
Překlad: Alena Bláhová. Dramaturgie: Kristýna Čepková. Scéna: Lucia Škandíková. Kostýmy: Tereza Kopecká. Hudba: Matěj Kroupa. Režie: Zdeněk Bartoš.
Poslední uvedení: čeven 2019.
Jedno z nejproslulejších dramat evropského romantismu o mocenském a osobním konfliktu dvou velkých žen anglické historie – Marie Stuartovny a Alžběty Anglické. Působivá sonda do lidského nitra v situaci vítězství i porážky. Na jedné straně vášnivá žena a kajícná hříšnice, na druhé straně pyšná, malicherná, ale vnitřně nejistá vládkyně...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Západočeské divadlo v Chebu
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
48 %
4841000
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Studený Čumáček  50 %
1.5.2020 | 417 hodnocení
+ souhlasím
záznam
Marie Stuartovna, milovaná panovnice Skotska, Anglií nenáviděná katolická Krvavá Marie, vdova a matka. Alžběta I., protestantka, panenská královna. Nemohly žít vedle sebe, jedna musela z kola ven.
Obvykle bývá hra vykládána jako souboj rozumu a citu. Chebská inscenace se však přiklonila na stranu rozumu. Emoční herecké scény totiž vyznívají rozpačitě, mnohem čistší je souboj vůlí. K tomu se pak přimyká i scénografie a kostýmy. Šermírna ale, ve vší úctě, není žalář a i zdánlivé drobnosti (erbovní skotský jednorožec jako balónek) snižují požitek diváka, který být mohl, ale nebyl.
R.JELEN.21  50 %
23.12.2018 | 251 hodnocení
+ souhlasím
Ta inscenace má potenciál být skvělá, ale nemohu si pomoci něco drhne. Rozhodně jsou tu světlé okamžiky v podobě pana Baťka a pana Čelebiče, pro mě na nich představení dost stojí! Velmi dobrý výkon podávají i obě dámy v roli královen. Je otázka jestli je to akustikou budovy, hluchými místy na pódiu, nebo některým hercům jde velice špatně rozumět. Někdy také postavy mluví do rekvizit což celkové srozumitelnosti nepomáhá. Díky tomu je pro mě kontinuita trochu špatná. Je to škoda, protože potenciál tam je !! Po přečtení recenzí zjišťuji, že podobný problém nemám sama.
V.morava  40 %
30.10.2020 | 578 hodnocení
Plšík  50 %
24.5.2020 | 782 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.