Západočeské divadlo v Chebu [velká scéna]

Friedrich Schiller

Marie Stuartovna

Premiéra: 3.3.2018. Překlad: Alena Bláhová. Dramaturgie: Kristýna Čepková. Scéna: Lucia Škandíková. Kostýmy: Tereza Kopecká. Hudba: Matěj Kroupa. Režie: Zdeněk Bartoš.
Poslední uvedení: čeven 2019.


Jedno z nejproslulejších dramat evropského romantismu o mocenském a osobním konfliktu dvou velkých žen anglické historie – Marie Stuartovny a Alžběty Anglické. Působivá sonda do lidského nitra v situaci vítězství i porážky. Na jedné straně vášnivá žena a kajícná hříšnice, na druhé straně pyšná, malicherná, ale vnitřně nejistá vládkyně...
Západočeské divadlo v Chebu
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
50 %
Termíny představení
3.5. (Pá) 10:00 zadáno pro školy Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
5.6. (St) 10:00 Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[Městské divadlo Mariánské Lázně]

7.6. (Pá) 19:00 vstupenky DERNIÉRA Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
celý program divadlaaktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
R.JELEN.21 50 %
(zadáno: 23.12.2018, počet hodnocení: 33)
přínosný / zajímavý komentář
Ta inscenace má potenciál být skvělá, ale nemohu si pomoci něco drhne. Rozhodně jsou tu světlé okamžiky v podobě pana Baťka a pana Čelebiče, pro mě na nich představení dost stojí! Velmi dobrý výkon podávají i obě dámy v roli královen. Je otázka jestli je to akustikou budovy, hluchými místy na pódiu, nebo některým hercům jde velice špatně rozumět. Někdy také postavy mluví do rekvizit což celkové srozumitelnosti nepomáhá. Díky tomu je pro mě kontinuita trochu špatná. Je to škoda, protože potenciál tam je !! Po přečtení recenzí zjišťuji, že podobný problém nemám sama.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.