Západočeské divadlo v Chebu
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
55 %
5521000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (2)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
J.anek  50 %
(zadáno: 21.8.2020, počet hodnocení: 390)
přínosný / zajímavý komentář
55% Odysseus stojí před soudem bohů, ale neví o tom. A nevědí to zatím ani diváci. A tak sledují statické vypravování s živými obrazy.
Polyfémos má hlas přihlouplého obra Koloděje - fajn, asi to bude pro děti. Jenže pak následuje hrdinova soulož s Kirké jako ze soft porna.
Inscenace má vizuálně velmi silná místa, ale šustí papírem. Dramatických situací je jako šafránu, hlavně se vypravuje a ilustruje. I celá historie bojů o Tróju se v těch 90 minutách stihne. Ani voda a živý oheň v plenérové verzi nepomáhají - divák není zasažen, je jen nezúčastněným pozorovatelem příběhu. A to je škoda.
Čiko  60 %
(zadáno: 24.6.2020, počet hodnocení: 852)
přínosný / zajímavý komentář
65% Homérův Odysseus v Chebu nepatří sice k vrcholu divadelní sezóny, ale je to povedené divadlo s nádhernou výpravou. A se živly. Až by se chtělo napsat Oheň, voda, vítr:-) Obdivuji herce, kteří celou inscenaci odehráli v bazénu s vodou. A ne že by do ní jen tak našlapovali... Herecky vyrovnané, menší rezervu má snad samotný Odysseus Jindřicha Skopce a Alkinoos Pavla Marka.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.