Západočeské divadlo v Chebu [velká scéna]

Odysseus

Premiéra: 30.5.2020
Dramaturgie: Martina Pokorná. Výprava: Ján Tereba. Hudba: Ondřej Gášek. Pohybová spolupráce: Ivana Dukić. Režie: Josef Kačmarčík.
Poslední uvedení: listopad 2022.
Dobrodružný příběh z mýtických časů pro celou rodinu.


inscenace již byla stažena z repertoáru

Západočeské divadlo v Chebu
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
70 %
7031000
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Šárka Vojíková  100 %
16.11.2022 | 11 hodnocení
+ souhlasím
Představení nádherné. Herecké výkony super. Oceňuji už jen to, že se nikdo nezranil, jinak bych ráda doporučila, ale už je po derniéře, takže už to asi neuvidíme :)
J.anek  50 %
21.8.2020 | 476 hodnocení
+ souhlasím
55% Odysseus stojí před soudem bohů, ale neví o tom. A nevědí to zatím ani diváci. A tak sledují statické vypravování s živými obrazy.
Polyfémos má hlas přihlouplého obra Koloděje - fajn, asi to bude pro děti. Jenže pak následuje hrdinova soulož s Kirké jako ze soft porna.
Inscenace má vizuálně velmi silná místa, ale šustí papírem. Dramatických situací je jako šafránu, hlavně se vypravuje a ilustruje. I celá historie bojů o Tróju se v těch 90 minutách stihne. Ani voda a živý oheň v plenérové verzi nepomáhají - divák není zasažen, je jen nezúčastněným pozorovatelem příběhu. A to je škoda.
Čiko  60 %
24.6.2020 | 1085 hodnocení
+ souhlasím
65% Homérův Odysseus v Chebu nepatří sice k vrcholu divadelní sezóny, ale je to povedené divadlo s nádhernou výpravou. A se živly. Až by se chtělo napsat Oheň, voda, vítr:-) Obdivuji herce, kteří celou inscenaci odehráli v bazénu s vodou. A ne že by do ní jen tak našlapovali... Herecky vyrovnané, menší rezervu má snad samotný Odysseus Jindřicha Skopce a Alkinoos Pavla Marka.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.