Profil uživatele

Zuzana Dau

Volby

Hodnocení

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 6.3.2023)
Námět dobrý, provedení ovšem pokulhávalo. Pro ty, kteří znají jen pár děl od E. A. Poa, je balet do velké míry nepřehledný. Doporučuju si před představením přečíst alespoň rámcový obsah zdramatizovaných děl (Jáma a kyvadlo, Skokan a Maska červené smrti). Zpracování Červené masky a Jámy a kyvadla je v jistém ohledu přiléhavé, děj je podtrhnut i dobrou scénografií. Naopak zpracování Skokana mi přišlo jako vulgární a nevkusné, přechody mezi scénami ne moc zdařilé.
(zadáno: 6.3.2023)
Představení, ve kterém jsem se nasmála od začátku do konce. Celá hra je o zpracování pohádky O Červení karkulce 7x jinak. Velmi mě bavilo použití loutek, které nebyli loutkami, ale spíše jen rekvizitami. Zpracování antického dramatu (především zobrazení deux ex machina) a muzikálu bylo nejlepší, hudbu a text písní hodnotím jako velmi povedené.
(zadáno: 6.3.2023)
Tato divadelní hra má poměrně blízko k filmovému zpracování Panna a netvor, co se vyznění zvířete týče. Velké, děsivé, nelidské. Použité stínohry v tomto případě je velmi účelné, krásně dotváří motiv hororovosti celého příběhu. Ten je orámován reality show, co pro mě bylo příjemné zpestření, bavil mě začátek i zapojení publika během hry, stejně tak následna gradace. Za mě velmi příjemná oddechovka, která pro mě byla i určitou inspirací v další tvorbě s dětmi. Vřele doporučuji, jde opravdu o zdařila zpracování pohádky, vhodné jak pro děti, tak i dospělé.