Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Divadlo Disk
> Cumulus

17 lidí se prodralo městským chaosem a vytváří v divadle DISK inscenaci o žití, spolužití a přežití
[5.3.2020]
Autorská inscenace Cumulus s podtitulem Epos o turboměstě studentů Katedry alternativního a loutkového divadla (KALD) DAMU vychází ze čtyř různých přístupů k odlišným městským fenoménům, které tvoří jedno sdílené podobenství. Projekt, jenž vzniká jako kolektivní dílo všech studentů 3. ročníku režie, scénografie i herectví, bude mít premiéru 20. března v divadle DISK.

Pro lepší seznámení s tématem se celý ročník vydal do různých zákoutí pražské divočiny, kde zkoumal jednotlivé detaily, jakými jsou například estetika sídliště, navazování nových vztahů v tekutém městském prostředí, pohyb skrze matematiku městských ulic a diskurz fungování městského prostoru.

„Nejde o to, abychom vytvořili čtyři autonomní části jdoucí po sobě, ale abychom zkusili, jak mohou čtyři režijní přístupy fungovat simultánně v jednom prostoru. Inscenaci skládáme jako koláž obrazů. Nahlížíme na prostor a města ze čtyř různých perspektiv, přičemž každá má jiný autorský přístup, tempo, rytmus i trvání,“ shoduje se tým režisérů, který tvoří studenti Johana Bartová, Emil Rothermel, Eliška Říhová a Zuzana Šklíbová.

Recyklovat vše, co město nabízí
Scénografie vychází z principu recyklace materiálu, které město samo nabízí. Jevištní prostor není definovaný scénografií, ba naopak scénografie je definována pohybem na jevišti. „Scénografie by měla představovat pro herce především výzvu,“ doplňuje scénografický tým. Jeho součástí jsou studenti Tereza Havlová, Veronika Traburová, Louis Traore a Jakub Šulík.

Hudba jako na safari
O hudební složku inscenace se postará Safari jazz Orchestra, hudebně improvizační těleso s fluidním počtem hráčů, jehož jádro opět tvoří studenti Alterny. Toto uskupení funguje více než dva roky a při svých vystoupeních využívá klasické i méně běžné hudební nástroje.

INFORMACE O INSCENACI
režie: Johana Bartová, Emil Rothermel, Eliška Říhová, Zuzana Šklíbová
scéna/kostýmy: Tereza Havlová, Veronika Traburová, Louis Traore, Jakub Šulík
vedoucí produkce: David Nushart
produkce: Barbora Kollárová, Jakub Novotný
HRAJÍ STUDENTI 3. ROČNÍKU KATEDRY ALTERNATIVNÍHO A LOUTKOVÉHO DIVADLA
Kateřina Bejčková, Matouš Fendrych, Antonie Formanová, Leontýna Janků, Adam Páník, Matěj Šíma, Matěj Šumbera, Sára Vosobová, Karin Vápeníčková

veřejná generální zkouška: 19.3. v 11:00
premiéra: 20.3. v 19:30
nejbližší reprízy: 23.3., 31.3., 7.4., 29.4.


Vstupenky jsou k dostání buď online na www.divadlodisk.cz nebo v pokladně divadla (ve všední dny od 16:00 do 19:30 a o víkendu vždy hodinu před představením). Základní vstupné stojí 160 Kč, zvýhodněné vstupné 100 Kč (pro studenty, seniory a ZTP).

zdroj zprávy: Kristýna ŠestákováKomentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.