Zprávy

1 2  > 
27.3.2019
Isteník a Coufalová rozehrají Nebezpečné vztahy
Mimořádné drama, dramatizace proslulého románu v dopisech francouzského spisovatele Choderlose de Laclose z roku 1782, vstupuje divadelní prkna Činoherní scény Městského divadla Brno. Hamptonova adaptace Nebezpečných vztahů je počtem inscenací snad nejúspěšnější dramatizace románové předlohy v celých dějinách světové dramatiky. V ústřední dvojici postav se představí Radka Coufalová (Markýza de Merteuil) a Michal Isteník (Vikomt de Valmont).
číst celý článek
21.2.2019
MdB uvede novou dramatizaci Anny Kareniny
Poslední únorový víkend bude v Městském divadle Brno patřit premiéře nové dramatizaci románu ruského spisovatele L. N. Tolstého o hledání lásky Anna Karenina. V hlavní roli se představí Ivana Vaňková.
číst celý článek
16.10.2018
Po Mary Poppins přichází BIG!
Na jeviště Hudební scény Městského divadla Brno míří další rodinný muzikál, magická pohádka o splněných přáních pro malé i velké, která vás okouzlí skvělou hudbou, fantastickými tanečními čísly i laskavým humorem!
číst celý článek
1.6.2018
Dušanovo kolo pro Emila
Charitativní běh, který spojuje řemeslo, sport a kulturu. Jedinečný projekt herce Dušana Vitázka v sobě propojuje hned několik věcí – oživuje slavnou brněnskou legendu o koláři Birkovi, čímž spojuje tradiční řemeslo se sportovním výkonem, a nakonec vše ukončí kulturním zážitkem. Výtěžek z této akce pak Dušan věnuje Nadačnímu fondu EMIL.
číst celý článek
1.2.2018
Kam až může společnost dohnat strach a zloba?
Na začátku příběhu stála obyčejná žárlivost odvržené mladé dívky, která se pokusila svést ženatého muže. Na jejím konci přibývá šibenic pro nevinné a teror maskovaný tváří legálního soudu se šíří dál a dál… Čarodějky ze Salemu, historické drama Arthura Millera, uvede na své Činoherní scéně Městské divadlo Brno v režii Mikoláše Tyce.
číst celý článek
27.12.2017
Diváci zvolili v anketě Křídla 2016/2017 svá „nej“
Stejně jako v předchozích letech se již po jedenadvacáté sešli napjatí herci, divadelní kolegové a diváci v páteční podvečer 22. prosince 2017 v hledišti a na jevišti Činoherní scény Městského divadla Brno, aby se dozvěděli výsledky divácké ankety Křídla 2016/2017. Své hlasy posílali diváci poctivě v průběhu celého roku a nashromáždilo se jich přes dvanáct tisíc!
číst celý článek
13.12.2017
Almodóvarova komedie míří na brněnské jeviště
Hudební skladatel David Yazbek volí s oblibou za předlohy svých muzikálů špičkové filmové komedie. Tentokrát sáhl spolu s libretistou Jeffrey Lanem po proslulé, rozkošně ztřeštěné komedii věhlasného španělského režiséra Pedra Almodóvara z roku 1987 s předlouhým názvem Ženy na pokraji nervového zhroucení. Bláznivý příběh chvíli hýří komediálností, poté přejde do sladkobolné romantiky, aby za chvíli připomněl akční thriller… V Městském divadle Brno roli Pepy si zahraje Lucie Bergerová.
číst celý článek
25.7.2017
Žár brněnské Horečky ve Švýcarsku nezchladil ani silný déšť
Již potřetí aplaudovalo švýcarské publikum na břehu jezera Walensee práci a umu brněnských umělců z Městského divadla Brno. Pro letošní léto zde připravil režisér a ředitel MdB Stanislav Moša se svými kolegy legendární muzikál Horečka sobotní noci, který budou moci diváci zhlédnout již za půl roku i v Brně.
číst celý článek
14.5.2017
Brněnský chodník slávy se opět rozrůstá!
V pondělí 15. května se v 15:15 hodin rozezní Lidickou ulicí slavnostní fanfáry a barevný chodník slávy, který se vine podél budov Městského divadla Brno, se opět o pár metrů prodlouží, a to směrem k Moravskému náměstí. Do betonových dlaždic tentokrát otisknou své dlaně herečky Lucie Bergerová a Andrea Zelová a herci Viktor Skála, Aleš Slanina a Stanislav Slovák.
číst celý článek
24.3.2017
MdB oslaví Velikonoce hudbou
Monumentální orchestr, zahraniční pěvecké hvězdy, religiózní témata v moderním hudebním hávu... Na dva velikonoční večery jsme pro naše diváky připravili jedinečný zážitek ve formě dvou unikátních hudebních projektů českých a zahraničních umělců. Velikonoční koncert, který propojí cyklickou skladbu Via Lucis skladatele Zdenka Merty a rockovou mši Sanctus Daniela Kyzlinka a Johna de Jonga, bude v Brně realizován poprvé a jen ve dvou uvedeních!
číst celý článek
11.2.2017
Městské divadlo Brno představilo dramaturgický plán sezony 2017/18
Devět činoherních a hudebních titulů, mezi nimiž nebudou chybět klasické tituly jako Lakomec (s Boleslavem Polívkou v hlavní roli) či Horečka sobotní noci, ale také intimní příběhy jako Čarodějky ze Salemu či Představ si to, vyprávějící příběhy našich dějin, nebo úplná novinka na evropském jevišti – detektivní muzikál podle slavné filmové předlohy Chyť mě, když to dokážeš, a další.
číst celý článek
10.2.2017
Steinbeckovo drama o snech a přátelství
Městské divadlo Brno na své Činoherní scéně uvede známé drama Johna Steinbecka O myších a lidech. Režisér Petr Gazdík do hlavních rolí obsadil Jakuba Uličníka (Lennie) a Ondřeje Studénku (George). Premiéra je plánována na 18. února.
číst celý článek
23.12.2016
Divácká anketa Křídla 2015/2016 zná své vítěze
Letošní předávání cen Městského divadla Brno v rámci divácké ankety Křídla slavilo svoji jubilejní dvacítku! A diváci i zaměstnanci MdB to oslavili stylově – formou hasičského plesu vesnice „Mrštíkov“. Během včerejšího slavnostního večera na Činoherní scéně MdB byli vyhlášeni výherci celkem sedmi kategorií – nejoblíbenější herečkou se stala Andrea Zelová, nejoblíbenějším hercem Aleš Slanina a nejoblíbenější inscenací komedie Splašené nůžky.
číst celý článek
28.11.2016
Mary Poppins se vrací do Brna – jen v prosinci!
Když přiletěla do Městského divadla Brno poprvé, způsobila neskutečný poprask. Diváci žasli nad složitými jevištními kouzly, které vrcholily letem Mary Poppins přímo nad jejich hlavami. Nad složitou stepařskou choreografií i chůzí kominíka Berta hlavou dolů po stropě. Nechali se dojímat laskavým a milým příběhem o chůvě, která učí nejen zlobivé děti, ale i věčně zaneprázdněné a uhoněné rodiče, že „stačí chtít a rázem vše je možné“. Že je potřeba naslouchat svým blízkým a umět popustit uzdu své fantazii. Že je důležité trávit čas se svou rodinou a vážit si svých milých...
číst celý článek
18.10.2016
V Brně se bude pít kolalokova limonáda
„To je on. Mého srdce šampion...“ A už cválá směr Brno! Svého bělouše uváže na dvoře Městského divadla a vtrhne na Hudební scénu, aby postřílel padouchy, zachránil nevinné slečny a občerstvil se lahodnou Kolalokovou limonádou. Ovšem pozor – nejlepší pistolník Divokého západu se na jevišti nezdrží dlouho! Legendární českou komedii Limonádový Joe hraje MdB pouze v říjnu a listopadu 2016!
číst celý článek
15.8.2016
Muzikál Titanic vplul do vod Laga di Lugana ve švýcarském Melide
Po úspěchu letní scény Walensee-Bühne ve Walenstadtu připravila agentura TSW TICINO AG pro diváky italské části Švýcarska, v malebném městečku Melide, muzikálovou lahůdku - Titanic – Das Musical autorského tria Peter Stone – Maury Yestone – Wolfgang Adenberg.
číst celý článek
26.7.2016
Lucemburský Wiltz tleská brněnskému muzikálu
Program 64. ročníku Festivalu de Wiltz v Lucembursku vyvrcholil 22. a 23. července dvěma reprízami slavného jazzového muzikálu Chicago, které pro tento účel nazkoušelo Městské divadlo Brno v původním anglickém znění.
číst celý článek
27.5.2016
Páska přestřižena, nová budova v areálu MdB zahájila provoz
Rok a půl trvala stavba nové budovy Městského divadla Brno, která byla včera, 25. května 2016, během slavnostního ceremoniálu předána a symbolickým přestřižením pásky otevřena a uvedena do provozu. Hala bude sloužit jako prostor pro vznik a skladování kulis a kostýmů. Díky tomuto novému objektu bude možné rozšířit počet hracích dnů na Činoherní i Hudební scéně MdB.
číst celý článek
13.5.2016
MdB zahájí provoz nové budovy
Ve středu 25. května 2016 bude v 11.00 hodin slavnostně předána do provozu nová budova Městského divadla Brno, která vyrostla během 18 měsíců v zadním traktu komplexu MdB pro skladové a montážní potřeby.
číst celý článek
23.12.2015
Diváci zvolili v anketě Křídla 2014/2015 svá „nej“
Stejně jako v předchozích letech se již po devatenácté sešli napjatí herci, divadelní kolegové a diváci v úterní podvečer 22. prosince 2015 v hledišti a na jevišti Činoherní scény, aby se dozvěděli výsledky divácké ankety Křídla 2014/2015. Své hlasy diváci posílali poctivě v průběhu celého roku a nashromáždilo se jich úctyhodných 12.500, což je nejvíce za všechny uplynulé ročníky.
číst celý článek
1.8.2015
Tvůrci i herci MdB zářili ve Švýcarsku a Lucembursku
Také letos navázalo v horkém červenci Městské divadlo Brno na své úspěchy z předchozích let a vrátilo se zpět na „místo činu“ – do švýcarského Walenstadtu a lucemburského Wiltzu, aby i tentokrát uspokojilo vysoká očekávání místních diváků.
číst celý článek
30.5.2015
Divadelní představení pod věžemi Petrova
Tradice uvádění open air představení pokračuje. Již pošesté se promění prostor Biskupského dvora Moravského zemského muzea v Brně v divadelní jeviště, kde soubor Městského divadla Brno odehraje osmnáct představení. Premiérovým titulem bude komedie se zpěvy o brněnském géniovi nazvaná Mendel aneb Vzpoura hrášků.
číst celý článek
20.5.2015
Městské divadlo Brno slaví 70. let své existence
Městské divadlo Brno se letos dožívá 70ti let své existence! Toto krásné výročí oslaví přední česká divadelní scéna se svými příznivci v sobotu 6. června 2015 na Divadelním dvoře MdB, kde bude připraven bohatý program, jehož průvodcovství se ujmou herci divadla.
číst celý článek
Z tiskových zpráv a další aktuality
27.3.2019
Mimořádné drama, dramatizace proslulého románu v dopisech francouzského spisovatele Choderlose de Laclose z roku 1782, vstupuje divadelní prkna Činoherní scény Městského divadla Brno. Hamptonova adaptace Nebezpečných vztahů je počtem inscenací snad nejúspěšnější dramatizace románové předlohy v celých dějinách světové dramatiky. V ústřední dvojici postav se představí Radka Coufalová (Markýza de Merteuil) a Michal Isteník (Vikomt de Valmont).
21.2.2019
Poslední únorový víkend bude v Městském divadle Brno patřit premiéře nové dramatizaci románu ruského spisovatele L. N. Tolstého o hledání lásky Anna Karenina. V hlavní roli se představí Ivana Vaňková.
16.10.2018
Na jeviště Hudební scény Městského divadla Brno míří další rodinný muzikál, magická pohádka o splněných přáních pro malé i velké, která vás okouzlí skvělou hudbou, fantastickými tanečními čísly i laskavým humorem!
1.6.2018
Charitativní běh, který spojuje řemeslo, sport a kulturu. Jedinečný projekt herce Dušana Vitázka v sobě propojuje hned několik věcí – oživuje slavnou brněnskou legendu o koláři Birkovi, čímž spojuje tradiční řemeslo se sportovním výkonem, a nakonec vše ukončí kulturním zážitkem. Výtěžek z této akce pak Dušan věnuje Nadačnímu fondu EMIL.
1.2.2018
Na začátku příběhu stála obyčejná žárlivost odvržené mladé dívky, která se pokusila svést ženatého muže. Na jejím konci přibývá šibenic pro nevinné a teror maskovaný tváří legálního soudu se šíří dál a dál… Čarodějky ze Salemu, historické drama Arthura Millera, uvede na své Činoherní scéně Městské divadlo Brno v režii Mikoláše Tyce.
27.12.2017
Stejně jako v předchozích letech se již po jedenadvacáté sešli napjatí herci, divadelní kolegové a diváci v páteční podvečer 22. prosince 2017 v hledišti a na jevišti Činoherní scény Městského divadla Brno, aby se dozvěděli výsledky divácké ankety Křídla 2016/2017. Své hlasy posílali diváci poctivě v průběhu celého roku a nashromáždilo se jich přes dvanáct tisíc!
13.12.2017
Hudební skladatel David Yazbek volí s oblibou za předlohy svých muzikálů špičkové filmové komedie. Tentokrát sáhl spolu s libretistou Jeffrey Lanem po proslulé, rozkošně ztřeštěné komedii věhlasného španělského režiséra Pedra Almodóvara z roku 1987 s předlouhým názvem Ženy na pokraji nervového zhroucení. Bláznivý příběh chvíli hýří komediálností, poté přejde do sladkobolné romantiky, aby za chvíli připomněl akční thriller… V Městském divadle Brno roli Pepy si zahraje Lucie Bergerová.
25.7.2017
Již potřetí aplaudovalo švýcarské publikum na břehu jezera Walensee práci a umu brněnských umělců z Městského divadla Brno. Pro letošní léto zde připravil režisér a ředitel MdB Stanislav Moša se svými kolegy legendární muzikál Horečka sobotní noci, který budou moci diváci zhlédnout již za půl roku i v Brně.
14.5.2017
V pondělí 15. května se v 15:15 hodin rozezní Lidickou ulicí slavnostní fanfáry a barevný chodník slávy, který se vine podél budov Městského divadla Brno, se opět o pár metrů prodlouží, a to směrem k Moravskému náměstí. Do betonových dlaždic tentokrát otisknou své dlaně herečky Lucie Bergerová a Andrea Zelová a herci Viktor Skála, Aleš Slanina a Stanislav Slovák.
24.3.2017
Monumentální orchestr, zahraniční pěvecké hvězdy, religiózní témata v moderním hudebním hávu... Na dva velikonoční večery jsme pro naše diváky připravili jedinečný zážitek ve formě dvou unikátních hudebních projektů českých a zahraničních umělců. Velikonoční koncert, který propojí cyklickou skladbu Via Lucis skladatele Zdenka Merty a rockovou mši Sanctus Daniela Kyzlinka a Johna de Jonga, bude v Brně realizován poprvé a jen ve dvou uvedeních!
11.2.2017
Devět činoherních a hudebních titulů, mezi nimiž nebudou chybět klasické tituly jako Lakomec (s Boleslavem Polívkou v hlavní roli) či Horečka sobotní noci, ale také intimní příběhy jako Čarodějky ze Salemu či Představ si to, vyprávějící příběhy našich dějin, nebo úplná novinka na evropském jevišti – detektivní muzikál podle slavné filmové předlohy Chyť mě, když to dokážeš, a další.
10.2.2017
Městské divadlo Brno na své Činoherní scéně uvede známé drama Johna Steinbecka O myších a lidech. Režisér Petr Gazdík do hlavních rolí obsadil Jakuba Uličníka (Lennie) a Ondřeje Studénku (George). Premiéra je plánována na 18. února.
23.12.2016
Letošní předávání cen Městského divadla Brno v rámci divácké ankety Křídla slavilo svoji jubilejní dvacítku! A diváci i zaměstnanci MdB to oslavili stylově – formou hasičského plesu vesnice „Mrštíkov“. Během včerejšího slavnostního večera na Činoherní scéně MdB byli vyhlášeni výherci celkem sedmi kategorií – nejoblíbenější herečkou se stala Andrea Zelová, nejoblíbenějším hercem Aleš Slanina a nejoblíbenější inscenací komedie Splašené nůžky.
28.11.2016
Když přiletěla do Městského divadla Brno poprvé, způsobila neskutečný poprask. Diváci žasli nad složitými jevištními kouzly, které vrcholily letem Mary Poppins přímo nad jejich hlavami. Nad složitou stepařskou choreografií i chůzí kominíka Berta hlavou dolů po stropě. Nechali se dojímat laskavým a milým příběhem o chůvě, která učí nejen zlobivé děti, ale i věčně zaneprázdněné a uhoněné rodiče, že „stačí chtít a rázem vše je možné“. Že je potřeba naslouchat svým blízkým a umět popustit uzdu své fantazii. Že je důležité trávit čas se svou rodinou a vážit si svých milých...
18.10.2016
„To je on. Mého srdce šampion...“ A už cválá směr Brno! Svého bělouše uváže na dvoře Městského divadla a vtrhne na Hudební scénu, aby postřílel padouchy, zachránil nevinné slečny a občerstvil se lahodnou Kolalokovou limonádou. Ovšem pozor – nejlepší pistolník Divokého západu se na jevišti nezdrží dlouho! Legendární českou komedii Limonádový Joe hraje MdB pouze v říjnu a listopadu 2016!
15.8.2016
Po úspěchu letní scény Walensee-Bühne ve Walenstadtu připravila agentura TSW TICINO AG pro diváky italské části Švýcarska, v malebném městečku Melide, muzikálovou lahůdku - Titanic – Das Musical autorského tria Peter Stone – Maury Yestone – Wolfgang Adenberg.
26.7.2016
Program 64. ročníku Festivalu de Wiltz v Lucembursku vyvrcholil 22. a 23. července dvěma reprízami slavného jazzového muzikálu Chicago, které pro tento účel nazkoušelo Městské divadlo Brno v původním anglickém znění.
27.5.2016
Rok a půl trvala stavba nové budovy Městského divadla Brno, která byla včera, 25. května 2016, během slavnostního ceremoniálu předána a symbolickým přestřižením pásky otevřena a uvedena do provozu. Hala bude sloužit jako prostor pro vznik a skladování kulis a kostýmů. Díky tomuto novému objektu bude možné rozšířit počet hracích dnů na Činoherní i Hudební scéně MdB.
1 2  >