Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Divadlo D21

Divadelní talk show v D21 představí Karla Čapka i vnučku jeho milenky
[14.12.2016]
Nevídaný program si připravilo vinohradské Divadlo D21 na tento čtvrtek. Ve své nové divadelní talk show Komu zvoní Hana chce vyzpovídat spisovatele Karla Čapka. Pozvání přijal také speciální host z Francie. Vnučka Věry Hrůzové – milenky Karla Čapka Carola Wastiaux přijede povídat o vztahu známého spisovatele a své babičky. Talk show začne v 19.30 hodin ve foyer divadla. A možná přijde i Hasan Zahirović.

„Spojení divadla s Karlem Čapkem se přímo nabízí. Karel – autor mnoha divadelních her, bydlel taky na Vinohradech a naše divadlo samozřejmě jeho díla inscenuje (na repertoáru máme třeba R.U.R. nebo Kapesní povídky). Před několika lety jsme pracovali na čapkovském projektu, který ale nakonec nevyšel. Ale teď k nám Karel opět vrátil – prostřednictvím našeho hereckého kolegy Hasana Zahiroviće,“ osvětluje Ilona Machová z Divadla D21.

Zahirović je zároveň tím, kdo přivedl paní Wastiaux do Prahy. Během jeho pátrání po Věře Hrůzové, bádání v jejích dopisech a objevování nových skutečností z jejího vztahu s Čapkem, se seznámili a nyní je Zahirović jejím pravidelným hostem v Paříži.

„Zahirović slibuje, že paní Wastiaux bude odpovídat i na otázky ze soukromého života babičky a jejího vztahu s Čapkem. Přece jenom – o Karlových láskách – mimo Olgy Scheinpflugové – toho tolik nevíme,“ zve zvídavé diváky Machová.

Divadelní talk show Komu zvoní hrana budou uvádět herečky Divadla D21 Hana Mathauserová a Ivana Machalová. Jejich duo Hana & Ivana je sice trochu mimózní, o to více ale budou diváky bavit otázkami na tělo a možná dojde i na hudební překvapení.

Komu zvoní Hana s Karlem Čapkem, Carolou Wastiaux a Hasanem Zahirovićem začíná 15. prosince v 19.30 hodin ve foyer Divadla D21 v Záhřebské ul.

Hasan Zahirović (*1975) vystudoval herectví v Bosně a po válce se odstěhoval do České republiky. Je vedoucím Katedry herectví na Opavské univerzitě, dramaturgem, překladatelem a čapkovským badatelem. V současnosti se věnuje přednáškám o životě bratří Čapků, pořádá procházky po čapkovských zákoutích Prahy a překládá Čapkovo dílo do bosenštiny. Nedávno v Českém centru v Paříži uváděl film Krakatit – v němž je postava princezny Wille inspirovaná Věrou Hrůzovou.

zdroj zprávy: Ilona MachováKomentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.