Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Městské divadlo Mladá Boleslav

Galavečer 2019 v Městském divadle Mladá Boleslav
[26.1.2019]
V pátek 25. ledna 2019 se uskutečnil již sedmý Galavečer v Městském divadle Mladá Boleslav. Jedinečný zábavný večer se tradičně těšil velké divácké oblibě. Jako každý rok byly v rámci večera vyhlášeny výsledky v anketě Zážitek roku o nejoblíbenější herečku, herce a inscenaci minulé sezony.

Celým večerem provázela moderátorská dvojice složená z uměleckého šéfa Petra Mikesky a herečky Lucie Končokové, která je v angažmá nově od letošní sezóny. V rámci programu se představil kompletní herecký soubor, v nejrůznějších hudebních či zábavných číslech, které ve vyprodaném divadle vytvořili atmosféru velkolepé show. Celý večer byl tematicky pojmenován vzhledem k výročí 100. let Československé republiky: "Kde domov můj?". Na jevišti živě vystoupila kapela pod taktovkou Jakuba Šafra, která program doprovázela.

Herečkou roku 2019 se stala Lucie Matoušková (v trojici nominovaných byla ještě Alena Hladká a Malvína Pachlová). Hercem roku se stal Milan Ligač (v trojici nominovaných byl ještě Petr Mikeska a Radim Madeja). Inscenací roku se stala hra Teď mě zabij, kterou režíroval Petr Mikeska (další dvě místa obsadil Saturnin a Deburau). Inscenace Teď mě zabij se také stala Absolutním vítězem, jelikož obdržela nejvíce hlasů ze všech kategorií. Do Síně slávy byla uvedena herečka Carmen Mayerová, která v minulosti v MdMB hrála například v inscenacích Lištičky, Jak je důležité míti Filipa, Dům Bernardy Alby a v současné době ztvárňuje paní Higginsovou v Pygmalionu. Ze všech hlasujících diváků se losoval také vítěz Divácké ceny.

Celý program otevřela píseň Do gala, která je známa z muzikálu Starci na chmelu, kterou si část souboru připravila i s taneční choreografií. Diváci v rámci večera viděli například souboj českých a moravských lidových písní v podání Evy Reiterové a Aleny Hladké, stínohru z českých dějin Lucie Matouškové, Lucie Končokové a Romana Teprta. Karolína Frydecká a Radim Madeja předvedli úryvek z Lucerny nejprve jako činohru, poté jako operu a na závěr jako výrazový tanec. Martin Hrubý a Petr Bucháček zazpívali dvě písně z populárních Mužů v offsidu, které poprvé zazněly celé, jelikož v inscenaci jsou použity pouze jejich refrény. Celý večer ukončila píseň Nebe na zemi Jiřího Voskovce a Jana Wericha, kterou se také kompletní herecký soubor s diváky rozloučil. Ti jej za to odměnili dlouhotrvajícím potleskem ve stoje.

zdroj zprávy: MdMBKomentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.