Zpráva

Hudební divadelní horor s diváky a divačkami v hlavní roli
vydáno: 19.9.2023
Představení Modrovous Revival připraví diváky na lásku i na její smrt: 1. října uvede umělecký gang Depresivní děti touží po penězích premiéru interaktivní hudební verze pohádky bratří Grimmů.

Režisér Jakub Čermák, enfant terrible české alternativní scény, opět dostál své pověsti, když se rozhodl netradičním způsobem inscenovat u nás méně známou legendu o Modrovousovi. Zkoumá v ní minulost partnerských vztahů a smrt lásky. Inscenaci uvede umělecká sluj Venuše ve Švehlovce ve svých charismatických rondokubistických prostorách ve Slavíkově ulici na pražském Žižkově.

Modrovous Revival je hudební interaktivní horor o tom, jak končí milostné vztahy. Legenda o Modrovousovi totiž vypráví o ženě rytíře, která nesmí vstoupit do zakázané komnaty. Tento zákaz poruší a objeví předchozí manželky svého muže, všechny mrtvé. O mrtvoly tedy nebude nouze, ovšem ani o lásku.

V hlavní roli boyband
Nové projekt renomovaného divadelního souboru Depresivní děti Modrovous Revival má podtitul Very fragile, very dark, very sausage performance, čímž poukazuje na fakt, že hudební skupinu provázející diváky pohádkou o Modrovousovi tvoří 4 herci mužského pohlaví. Sami popsali styl jejich divadelní kapely jako “dark emotion rock”. Zkoušení pro ně bylo o to náročnější, že krom hereckých zkoušek s režisérem museli absolvovat také řadu zkoušek hudebních.

„Víc než samotný Modrovous mě v tomto příběhu zajímaly jeho ženy. Proč jsou mrtvé? Byly všechny oběti jeho sadismu? Nebo některé zemřely přirozenou smrtí a on se s nimi nedokázal rozloučit? Různé možnosti budou představovat jednotliví členové bandu,“ vysvětlil Čermák svůj záměr.

Sedm mrtvých žen
Kdo se ovšem zhostí role manželek? „Tady půjde trochu o experiment,“ vysvětluje Čermák, „napadlo mě, že herci některé divačky (či diváky) pozvou, aby se postupně staly sedmi Modrovousovými manželkami a dopřáli jim na jevišti silný zážitek lásky, úzkosti, vášně, dojetí nebo smutku,“ doplnil Čermák.

Představení tedy do značné míry stojí na přímém zapojení diváků do dění na jevišti. To potvrzuje i režisér: „Ano, Lákalo mě nahlížet do minulosti vztahů a ještě více mě lákalo dát divákům, spíše tedy divačkám příležitost, aby do nich vstupovali.“

Podle něj si však diváci a divačky mají svou roli v příběhu hlavně užít a spíše než se jí bát, se na ni mají těšit. Všechny scény jsou údajně konstruovány tak, aby přinášely neopakovatelný zážitek jak přihlížejícím divákům, tak těm, kteří se osmělí vstoupit na jeviště. Tvůrci prý nemůžeme všem slíbit smrt na jevišti, ale všem slíbit silný zážitek. Nicméně většina diváků zůstane v roli pozorovatelů.

Modrovous Revival (Depresivní děti touží po penězích)

Hrají: divačky a diváci, Petr Jeřábek, Adam Mašura, Jiří Ratajík, Tomáš Žilinský
Scéna a kostýmy: Pavlína Chroňáková, Martina Zwyrtek
Režie: Jakub Čermák


Premiéra 1.10.2023 ve 20h
 ve 
Venuši ve Švehlovce, Slavíkova 22, Praha 3 

Vstupenky v síti Goout.net.


zdroj zprávy: Alena Julie Novotná