Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Divadelní spolek Jedl

JEDL zakončuje sezónu vernisáží, koncertem a večírkem
[18.6.2019]
Sezóna 2018/2019 se pro divadelní spolek JEDL nesla ve znamení volné trilogie o lásce a víře. Téma nahlídl tvůrčí pár - režisér Jan Nebeský a scénáristka a herečka Lucie Trmíková - společně s řadou svých přátel a kolegů z různých úhlů v inscenacích Médeia, Pustina a Soukromé rozhovory. V neděli 23. června od 20:00 se rozloučí s končící sezónou s každou z nich zvlášť a především v jejich duchu večírkem na zahradě kostela Pražského Jezulátka.

Vernisáž pláten, která vznikala během repríz Médei v uplynulé sezóně, proběhne přímo v zahradě kostela Pražského Jezulátka. Rozměrné malby Igora Korpaczewského, Matěje Lipavského, Jaroslava Grodla, Ondřeje Petrlíka a Antonína Střížka, budou instalovány v plenéru. Autorem konceptu, kdy během představení na inscenaci a její neopakovatelnost reaguje přímo malíř před zraky diváků, je právě Korpaczewski. Ten později zapojil i své žáky a kolegy; Médea tak letos dostala originální podobu hned od pěti malířů.

Určující součástí představení Pustina, scénického oratoria (nejen) z veršů T. S. Eliota, je autorská hudba Martina Dohnala. Inspirován Bachovým dílem sepsal árie pro Lucii Trmíkovou, Petra Jeništu a Jana Mikuška. Poslední jmenovaný, ojedinělý kontraalt na české scéně, zapěje své party z Pustiny přímo v kostele. Hudba k Pustině byla letos nominována na Cenu divadelní kritiky. Ladislav Kozderka, první trumpetista České filharmonie, dokresluje pravidelně svou hrou minimalistickou inscenaci Soukromé rozhovory. V prostoru kostela Pražského Jezulátka bude preludovat melodie inspirované touto inscenací.

Setkáním u Pražského Jezulátka pro JEDL nekončí reprízování zmíněné trilogie, naopak uvádět ji JEDL bude dál i v nové sezóně. Přáním je sejít s diváky, přáteli, kolegy a poděkovat jim za přízeň a odvedenou práci.

Následující sezonu JEDL otevře 10. září premiérou Zlého snu Georgese Bernanose v experimentálním prostoru DUP39 / Divadlo X10.

Více informací najdete zde: www.facebook.com/nebesky.trmikova.prachar a www.jedl.eu.
.Komentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.