Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Rock Café

Konzumace v Rock Café povolena, hlásí Ztracená existence ve své parodii Vařparáda
[9.2.2020]
Souboru Ztracená existence se koncem roku 2019 podařilo zabydlit v divadelním sále klubu Rock Café a do tohoto roku vstoupil vyprodanou reprízou svého nejznámějšího kusu Dentální rapsódie. Další repríza této stomatologické revue je naplánována na 2. března.

10. února do nového prostoru převede svůj další autorský počin – komedii Vařparáda.: „Oproti původní Malé scéně v divadle Ypsilon můžeme v Rock Café využít stolkovou úpravu sálu pro diváky, takže konzumace bude během představení nejen dovolena ale i interaktivně využita. A to jak z hlediska pití a jídla, tak i symbolicky z hlediska konzumace televizní zábavy v TV, kterou naše hra parodicky nahlíží,“ uvedl její autor a představitel jedné z rolí Alexandr Guha. „Ztracenci z existence přesně vystihli styl, jímž se dneska připravují podobné televizní show a také fakt, s jak stále klesající úrovní se tyto projekty potýkají. Všechno navíc zabalili do tak crazy inscenačního hávu, že byla radost sledovat, co dalšího dění u stolku se třemi zpovídanými umělci přinese. Paráda,“ ohodnotil představení divadelní redaktor Jiří Landa ze serveru i-divadlo.cz.

Součástí představení Vařparáda je živá kapela v čele s písničkářem Jiřím Hvězdoněm a stand-up výstup komika Jana Studničky z party Underground Comedy Praha, která v divadle Rock Café též pravidelně hraje.

Vařparáda měla premiéru v Ypsilonce roku 2013. Byla též úspěšně uvedena v doprovodném programu dokumentárního festivalu Ji.Hlava a v divadelním stanu Radio 1 na festivalu Mighty Sounds. Poslední festivalové uvedení této komedie se odehrálo na Stodůleckém Písečku, kde se porota v čele s kritikem Vladimírem Hulcem sice neshodla s autory na estetickém a ideovém vyznění hry, nicméně ocenila především: „Schopné herce, promyšlený scénář a vtipné využití podbízivých nešvarů televizní zábavy,“ jak uvedla dramaturgyně Alena Zemančíková.

Jak se bude celkové vyznění Vařparády zajídat vám můžete zjistit návštěvou představení. Vstupenky jsou k dostání v předprodeji přes GoOut a na místě před představením.

zdroj zprávy: Šárka HlaváčkováKomentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.