Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
RockOpera Praha

Noc divadel povede po stopách Fantoma RockOpery
[16.11.2016]
RockOpera Praha se letos již podruhé stane součástí oblíbené Noci divadel. V sobotu 19. listopadu se jediné rockové divadlo u nás otevře všem návštěvníkům, kteří chtějí nahlédnout do jeho zákulisí, exkluzivně zažít přípravy premiérového představení Proces a užít si další doprovodné zábavné aktivity. Hlavní program je naplánován na 21. hodinu, ovšem zájemci mohou dorazit již v průběhu celého odpoledne.

„Po vzoru loňského ročníku chceme naším návštěvníkům připravit zážitkový program, který se bude odlišovat od klasických představení. Letošní Noc divadel se ponese v tajemném duchu putování po stopách Fantoma RockOpery, které tvoří ústřední téma hlavního programu od 21 hodin. Návštěvníci však mohou v RockOpeře Praha strávit celé odpoledne. Od 11 hodin je pro ně přichystán již třetí ročník mezinárodní soutěžní přehlídky mladých tanečníků v klasickém tanci Taneční korunka Dětského Baletu Praha, která následně v neděli vyvrcholí slavnostním galakoncertem,“ přibližuje zakladatelka a umělecká šéfka Pavla Forest.

Večerní program startuje od 21 hodin a nabídne návštěvníkům hned několik příležitostí, jak ho strávit. Večer zahájí veřejná prohlídka prostor RockOpery Praha, která dramatizovanou formou v podobě „site specific“ zavede návštěvníky do tajemného zákulisí a pobaví je oživenými scénami z repertoáru s cílem dopadnout tajemného Fantoma RockOpery.

„Po prohlídce mohou diváci zavítat na zkoušku inscenace Proces s podtitulem ŽIVOT JE KAFKÁRNA, zpracovanou na motivy stejnojmenné knižní předlohy Franze Kafky. Premiéra nás čeká již 22. listopadu od 19 hodin, na kterou vás také srdečně zveme. Nyní během Noci divadel však budou moci diváci zažít na vlastní kůži tvůrčí proces vzniku nové rockové opery a zjistit, jak jsme na tom pár dní před premiérou. Na konci zkoušky proběhne autogramiáda a společné focení s umělci,“ doplňuje Pavla Forest.

Od 21 hodin bude rovněž probíhat výtvarný workshop pro nejmenší rockery i pro dospělé beaťáky, kde pod vedením lektorů rockové výtvarné akademie budou účastníci společně tvořit tvář Fantoma RockOpery. Nejlepší portrét bude odměněn vstupenkami a dárky. Pro podpoření příjemné atmosféry bude po celou dobu v provozu bar ve foyer, pokladna i prodejna s merchandisingem.

zdroj zprávy: Tomáš KopečnýKomentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.