Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Divadlo Druhý Pád

Otvíračka ve velkém stylu
[5.10.2013]
Veskrze v hollywoodském stylu hodlá divadlo II. pád zahájit sezonu v novém prostoru. Tím se po Stadecu a hostování v klubu Leitnerova a Kabinetu Múz snad už definitivně stávají sklepní prostory Café Soma na brněnském bulváru Jana Uhra 11. Divadlo II. pád představí své nové působiště v úterý 8.10.2013 úspěšným představením Brno Bezhlavě!.

Původním působištěm tohoto souboru bylo multikulturní centrum Stadec se sídlem v budově sokolského stadionu na Kounicové ulici, podle něhož soubor nesl název Stadec dorost. O tento prostor však divadelní skupina přišla a původní název jaksi ztratil obsah. Stadec dorost se ocitl bez Stadecu, což se stalo i základem přechodného názvu souboru - Stadec dorost bez Stadecu. A protože má historie zůstat historií, Stadec se z názvu vytratil úplně a zůstal pouze II. pád (skloňováno druhým pádem). Nový prostor pod kavárnou Soma není pro divadlo II. pád novým pouze ve smyslu „dalším“. Je to zároveň prostor, který se díky vstřícnému přístupu pronajímatele nejvíce blíží představě prostoru, o který přišlo odchodem ze Stadecu. Tedy prostoru, kde bude moci realizovat své nápady a představy o divadle svým vlastním, nekonzervativním způsobem. Cílem II. pádu je částečně přesunout kulturní dění na ulici Jana Uhra a vytvořit z ní bulvár, kde bude Brno tak nějak žít a nejlépe ji přeměnit na pěší zónu, jež se stane místem setkávání lidí naladěných na stejnou vlnu punku.

Otevření nového divadla proběhne jak jinak než velkolepě. Po šesté hodině večerní bude před Café Soma opravdu živo. Hned ze startu se mohou příchozí těšit na Dj Laise, který jim bude krátit čekání na příjezd hereckých celebrit a čestných hostů, které přiveze limuzína Rolls-Royce. Diváci, kteří se kvůli omezené kapacitě nedostanou do sálu na zahajovací představení Brno Bezhlavě!, o zábavu rozhodně nepřijdou. O to se postará na improstage stand-up komik Radek Petráš známý například z pravidelné stand-up comedy show NaMikrofon, mentalista a hypnotizér Jakub Vosáhlo, klaun Čiko a jeho lepší svět a na závěr zahraje DJ Harosh. Po představení bude následovat filmové promítání a volná zábava. Od začátku do konce bude akci natáčet kreativní Asociace nápadů. Vstupné na představení Brno Bezhlavě! Činí 150 Kč na místě a 130 Kč v předprodeji v Café Soma, zbytek programu je zcela zdarma.

Plány II. pádu:
Hlavním plánem divadla II.pád je mít a předávat radost. Jak z dobře odvedené práce, tak ze života samotného. Snahou II. pádu je spolupráce s profesionálními divadelníky. Prvním takovým představením, jež bude také k vidění v Café Soma, je Kabaret Jaroslav Hašvejk s podtitulem divadelní delirium. Toto představení soubor nastudoval ve spolupráci s Divadlem DNO v režii Jiřího Jelínka.
Dalším chystaným projektem II. pádu je hra Přátelé japonského autora Kóbó Abeho v režii Terezy Lexové. Premiéra této inscenace je naplánována na listopad tohoto roku.


zdroj zprávy: Václav Dvořák (Divadlo II. pád)Komentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.