Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Ufftenživot
> What´s Happening

Soubor Ufftenživot uvede premiéru inscenace o klimatické krizi
[4.12.2019]
Na začátku třetího prosincového týdne, v pondělí 16. prosince, se v žižkovském Paláci Akropolis uskuteční divadelní premiéra souboru Ufftenživot. Ten jako svůj druhý projekt v tomto roce uvede inscenaci What’s happening, která vznikla jako vyústění autorské spolupráce performerek Sáry Märc a Sáry Arnstein. V inscenaci, jež se pohybuje na hraně forem i žánrů, autorky pomocí imaginativní hry podněcují divákovu fantazii v přemýšlení nad klimatickou krizí a k zaujmutí vlastní osobní odpovědnosti.

Autorský projekt Sáry Märc a Sáry Arnstein balancuje na hraně divadelní a objektové performance, na hraně ozdravného rituálu ve jménu celého ekosystému a na hraně absolutního chaosu. Skrze otevřenou polo-improvizovanou hru vytváří performerky na jevišti obrazy, do nichž se stylizují a kontinuálně přetváří jejich počáteční význam. Inspirovány Alejandrem Jodorowskym volně putují napříč různými symboly k rozechvění divácké imaginace i osobní reakce. „Dokáže tanec, text, jevištní obraz a upřímnost zachránit svět? My bychom byly rády, ale občas nám nezbývá nic jiného než oči pro pláč a vlastní tělo jako zdroj moudrosti i útěchy, jako střelka v moři sociálně-ekologicko-kulturních témat,“ dodávají autorky.

V inscenaci What’s happening do sebe skládají situace, nálady, atmosféry a příběhy. Co má společného kult těla a oteplování, bublifuk a vědecká práce, včely a tanec? Kam nás může dovést hledání souvislostí? Jsme ve svém světě v bezpečí, nebo je konec světa blízko? A co když vám na vaše otázky nikdo neodpoví? Inscenace se volným plutím asociací, hrou a přirozenou úzkostí snaží apelovat na důležitost nejen upřímné diskuze, ale i nutné přímé akce v době klimatické krize. Projekt vznikl pod hlavičkou miniaturního souboru Ufftenživot, který si ve svých inscenacích klade velké otázky, protože mu nic jiného nezbývá.

Ufftenživot: What’s happening
PREMIÉRA | 16. 12. 2019 | 20:00 | Palác Akropolis

Vstupenky: bit.ly/whatlistek
Fb událost: facebook.com/events/567275234075546/?ti=ia

Hrají: Sára Arnstein, Sára Märc
Dramaturgická spolupráce: Jiří Šimek, Natálie Rajnišová
Scénografická spolupráce: Natálie Rajnišová
Hudební spolupráce: Pavel Jan, Bára Zmeková
Světelná spolupráce: Katarína Ďuricová, Jiří Šmirk
Vizuál plakátu: Marek Bartoš / Produkce: Ufftenživot, Sára Jan Märc
Partneři projektu: Kredance, Buranteatr, ACUD Theater (Berlín), rezi.dance Komařice, Palác Akropolis, Studio ALTA, Punctum Krásovka
Finanční podpora projektu: Nadace život umělce, Ministerstvo kultury, MHMP


zdroj zprávy: Kateřina SochacíKomentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.