Blog uživatelů i-divadla

Laciné provedení Bídníků
vydáno: 23.3.2024, HawkeyeSaw

Inscenaci lze vystihnout jedním slovem: laciné. Neuvěřitelně laciné v řadě inscenačních složek, což činí z těchto Bídníků bohužel to nejslabší provedení, jaké bylo u nás dosud uvedeno. Většina herců sice hraje s plným nasazením – Natálie Grossová byla jako Eponina opravdu úžasná a její Samotářka fenomenální – ale úspory všude kolem celkový dojem silně sráží.

Bídníci hraní v pozůstatcích dekorací z Fantoma opery. To se nedá omluvit potřebou úspor, scénicky to působí nevkusně a k příběhu a prostředí zcela neadekvátně. Oproti dekoracím Bídníků v minulých verzích v tomto divadle opravdu smutný propad – byť alespoň barikády byly provedeny scénicky obstojně. Šetřilo se na orchestru. Šetřilo se na režii. V Bídnících není třeba vytvářet nějakou složitou choreografii, ale tady chybělo i základní nějak srozumitelné prostorové aranžmá (hlavně v první polovině, druhá již v tomto ohledu byla lepší). To vše v budově s dnes již nedůstojným diváckým zázemím. Nezbývá než doufat, že příští Bídníci u nás budou uvedeni v Ostravě, v Plzni nebo se vrátí zpět do Brna, protože regionální muzikálové soubory již dnes dokážou nabídnout mnohem víc. Produkce GoJa snad tímto provedením jen testuje, za jak nízkou inscenační úroveň bude český divák ještě ochotný zaplatit.


Další články tohoto uživatele na blogu


Komentáře k tématu bloguPřidat komentář

Přidat komentář

Milda (29.3.2024, 10:07:33)  reagovat
Nesmysl
Jen by mě zajímalo,na které představení chodíš, protože já jsem v Goje v muzikálu Bídníci Natku Grossovu nikdy neslyšel zpívat Eponinu. Ukázal jsi, jaký jsi odborník.
HAWKEYESAW (26.3.2024, 13:58:03)  reagovat
Laciné provedení Bídníků VYDÁNO: 23.3.2024
Pokud se Vám zdála Eponie opravdu úžasná a její Samotářka fenomenální, tak vězte, že 23.3 ji nehrála N. Grossová,ale Kateřina Herčíková.