Blog uživatelů i-divadla

Méně je někdy více... a to Most umí!
vydáno: 3.2.2016, Lendaloto

Řidič paní Daisy.

Známý titul, který většina zná hlavně ve filmovém provedení. O parketové provedení se pokusilo už více divadel a Most je jedním z nich. Pokus to byl velmi vyvedený.

Hlavní roli dámy v letech, židovky a velmi zásadové Daisy ztvárnila paní Regina Razovová a musím říct, že je to opravdu paní herečka. I přesto, že ze začátku byla lehce rozpačitá a ne úplně ve své kůži, během deseti minut to opadlo a paní Razovová byla zase ta stará dobrá a nezaměnitelná Regina. Tvrdohlavost a zarytost stařičké dámy, která si odmítá připustit, že její řidičské schopnosti jsou nebezpečné jak pro ni, tak všechny ostatní účastníky provozu, dokázala ztvárnit fantasticky. Nemluvě o tom, jak výstižné bylo provedení přechodů mezi jednotlivými lety. Scénu od scény bylo na paní Daisy vidět, jak pomalu ale jistě stárne. Zkrátka herecký výkon na úrovni!

Ovšem nesmím opomenout ani na další dvě postavy. Začnu panem Stanislavem Oubramem, který byl v roli afroamerického řidiče Hoka prostě geniální. Počínaje make-upem, přes jeho neustálý klid a bezelstnost až po oddanost a nepřímo projevenou lásku k paní Daisy. No a pan Marcel Rošetzký v roli syna byl milý. Sice nijak extrémně nezaujal, ale ani neurazil. Zkrátka do celého prostředí tak nějak zapadnul.

Ze všech scén bych vypíchla asi dvě. První byl moment, kdy se paní Daisy (R.Razovová) rozčilovala před svým synem, nad odcizenou plechovkou lososa, kterou jen tak bez zeptání snědl pan Hoke (S.Oubram).

Druhý „majstrštik" byla chvíle, kdy se paní Daisy a její řidičem dohadovali, kdy, kde a zda vůbec Hoke zastaví kvůli potřebě toalety.
Uklidňující a dojemná – přiznávám se, neubránila jsem se slzám- hra, která potěší a nezklame.


Další články tohoto uživatele na blogu


Komentáře k tématu bloguPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.