Blog redakce i-divadla

Grand Festival smíchu 2018: 60´s aneb Šedesátky (MDP)
vydáno: 29.1.2018, Lukáš Dubský

Bláznivé hudební komedie je žánr, se kterým Městská divadla pražská jezdí na pardubický festival dost často. A mají zde vždy celkem slušný úspěch. Také Šedesátky se u pardubického obecenstva dočkaly velmi vřelého přijetí.

Nelze se tomu divit, inscenace se totiž dost přesně trefuje do pocitu dnešní doby, ve které přišlo retro do módy a na šedesátá léta minulého století se vzpomíná převážně s nostalgií. Střet svobodných a ideálů plných "šedesátek" s dnešní pragmatickou a na výkon orientovanou dobou je patrný i ze Svojtkovy inscenace.

Základem je jedna nosná záměna, která spustí řetězec zábavných situací. Ty jsou doplněny dobovými hity české i světové provenience. Škoda jen velké repetitivnosti scénáře, kdy je jeden úspěšně použitý model již pouze různě variován, aniž by diváka čekal nějaký moment překvapení. Nicméně mnohé gagy se opravdu povedly a na vysoké úrovni jsou i hudební vstupy, přičemž lepší jsou ty nazpívané v originále.

Pochvalu si zaslouží Hanuš Bor jako retrofil Karel, vedlejší postavy herci pojednávají v příjemné komediální zkratce - asi nejvíce mě zaujali Pavel Juřica a Zbigniew Kalina. Pěvecky pak potěší především Roman Říčař a dámská trojice Horáková - Pacoláková - Janků.

Šedesátky jsou příjemná oddechovka nabízející divákům únik do světa hippies a známých rockových a popových melodií.


Tento blog vyjadřuje stanovisko jeho autora, nikoli celé redakce.

Další články tohoto redaktora na blogu


Komentáře k tématu bloguPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.