Blog uživatelů i-divadla

Smysl v nesmyslnosti - Divadlo Kámen
vydáno: 9.9.2023, Markéta Nedvědová

Zajímavá vás klasická činohra realizovaná na pražském sídlišti? Scéna uvolněná od klasického krunýře velkého kamenného divadla je natolik zralá, že dokáže nabídnout klasické válečné drama. Nadšení pro kumšt sám je tu cítit v každém nápadu a dílčí realizaci. Skvělé.

 

Smysl v nesmyslnosti

Jiří Bureš: Smysl v nesmyslnosti


Píše se rok 1940 a do Francie se pomalu vkrádá druhá světová válka. Na farmě Chardinových vládne příjemný stereotyp složený z hospodářských prací a výuky němčiny, ten je však narušen v momentě, kdy se Němci přiblíží doslova na dostřel. Sice to vypadá, že se boje jenom přeženou kolem a bude klid, pak však vtrhne na farmu s žádostí o pomoc dvojice německých vojáků. Jak se s nastalou situací obyvatelé usedlosti popasují? Můžou si s cizinci porozumět, i když stojí každý na jiné straně fronty? A jaký má celá válka a z ní plynoucí nepřátelství vlastně smysl?

Hrají: Zuzana Baranová (Esmé), Kateřina Bendová (Hélène), Jakub Blažek (Bernard), Markéta Damková (Marianne), Michal Hauf (Wolfgang), Jiří Kokavec (Elias), Valentina Škorpová (Christine)

Premiéra: 22.10.2022 19:00 v divadle Kámen

* Divadlo Kámen je pražské autorské divadlo a umělecký salón působí od roku 2007 ve vlastním divadelním studiu pro 50 diváků poblíž metra Invalidovna v pražském Karlíně.


Další články tohoto uživatele na blogu


Komentáře k tématu bloguPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.