Počet komentářů: 0
Nový komentář

Blog návštěvníků i-divadla

Pro napsání nového článku se, prosím, přihlaste.
Work in progress nastupující generace choreografů s diskusí
SE.S.TA, 24.8.2020

Ve čtvrtek 27. srpna se ve Studiu ALTA v karlínské Invalidovně uskuteční Work in progress z Rezidence pro choreografy s koučinkem, na které naváže moderovaná debata Tanečních aktualit Dvě deci o tanci: Work in Progress. V rámci večera vystoupí Alicia Cubells, Becka McFadden, Jana Tereková, Eva Urbanová, Roman Zotov-Mikshin.

Rezidence pro choreografy s koučinkem je prestižním projektem Centra choreografického rozvoje SE.S.TA. Každoročně přijíždí do Prahy renomovaní zahraniční umělci – kouči a pracují s vybranými mladými choreografy z celého světa na rozvoji jejich tvorby. Rezidence je mezinárodně etablovaná a mimo jiné pomáhá českým choreografům prosadit se i mimo republiku.

Na závěr rezidence, která v letošním roce probíhala pouze s českými účastníky a zahraničními kouči formou videokonferencí, proběhne již tradiční Work in progress. Po představení rezidentů se uskuteční moderovaná debata Tanečních aktualit Dvě deci o tanci: Work in Progress, v rámci níž bude každý choreograf komentovat svoji práci na rezidenci a její vývoj, přístup a otázky, které se pokládali.

Divák má tak šanci nejen vidět komponovaný večer z několika choreografií nastupující generace současného tance, ale také více proniknout do jejího smýšlení, setkat se s problémy které řeší a s tím, jak nahlíží na současný svět. Diskusi povede Lucie Hayashi.

Den před závěrečným Work in progress je možné navštívit ukázku práce Alicii Cubells, Becky McFadden a Romana Zotov-Mikshina v prostorách Veletržního paláce. V expozicích Národní galerie se výstupy uskuteční ve středu 26. srpna od 15.00 hodin.

Vstup na celý program v Národí galerii i Studio ALTA je zdarma, stačí si zarezervovat místo ve Facebookové události.

web: https://www.se-s-ta.cz/akce.php?sesta-pro-publikum&work-in-progres-rezidence-pro-choreografy-s-koucinkem-2020

Facebook: https://www.facebook.com/events/1175657862818251

 


Další články tohoto uživatele na blogu


Komentáře k tématu bloguPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.